Ana sayfa Gündem 23 Haziran seçim sonuçları için AK Parti’ye yakın isimler ne dedi?

23 Haziran seçim sonuçları için AK Parti’ye yakın isimler ne dedi?

PAYLAŞ
Fotoğraf: Pexels
23 Haziran İstanbul seçim sonucuna göre Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu yüzde 54 oy alarak seçimi önde tamamladı. Peki, AK Parti kanadından seçim sonuçlarına yönelik nasıl bir tepki geldi? İşte AK Parti kanadından 23 Haziran seçim sonuçlarına dair yapılan yorumlar…

1. AKP İstanbul Milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Yeneroğlu, “Ahlaki üstünlüğü kaybettiğimiz için İstanbul’u kaybettik” ifadesini kullandı. 

2. Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Halka rağmen siyaset yapılmaz” dedi. 

3. Eski AK Parti Ankara Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski danışmanı Aydın Ünal, “Boğaz’a nazır yalılarında PELİKAN baronları ‘nasıl da kemirdik’ diye kadeh tokuşturuyor olmalı şu an!” ifadelerini kullandı. 

4. Eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu, “Sonuç başımız gözümüz üzerinedir” dedi. 

5. Eski AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Seçim aslında 6 Mayıs’ta kaybedilmişti. Milletle inatlaşılmaması gerçeğini, 17 yıl sonra biz de öğrendik. Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgi veren için şimdi hesap zamanı” ifadelerini kullandı.

6. Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan, “Halkın tercihi hemen her seferinde saygıdeğerdir ve hemen her seferinde dersler içerir” dedi. 

7. Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, “Bu sonuç kabul edelim ki AK Parti için hezimettir” değerlendirmesinde bulundu. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here