Ana sayfa Gündem 24 Haziran Seçimlerini Yılmaz Özdil Yorumladı

24 Haziran Seçimlerini Yılmaz Özdil Yorumladı

PAYLAŞ

24 Haziran seçimlerinin ardından Halk TV canlı yayınına katılan Yılmaz Özdil, seçim sonuçlarını değerlendirdi. İşte Özdil’in açıklamalarından satır başları:

“Yüksek Seçim Kurulu açıklama yapmadan bir parti genel başkanının seçimin sonucunu açıklaması, zaten o seçimin seçim olmadığını gösteriyor. Anadolu Ajansı’nın birkaç gün önce medyaya yansıdığı ölçüde seçimin sonuçlarını nasıl açıkladıysa bugün bize ekranlardan gösterilen sonuç birebir aynı. Şu anda İstanbul’dan İzmir’e Ankara’dan Bodrum’a kadar sayılmamış sandıklar ve daha henüz ilçe seçim kurullarının kapısında çuvallarla bekleyen binlerce insan var. Yandaş medya bize bunları göstereceğine sokağa çıkmış insanları gösteriyor. Şu anda fiilen Türkiye’de anayasa suçu işleniyor.”

“Bu seçim diğer seçimlerden farklı bir seçim. Çünkü Türkiye’nin rejiminin değişmesi söz konusu. İlk kez seçmen diğer seçimlerden farklı bir tavır gösterdi. İstanbul mitinginden İzmir ve Hakkari mitingine kadar milyonlar gönüllü bir şekilde tavır ortaya koydu. Ülkenin rejimi değişmesin, parlamenter sistem devam etsin, adaletli bir seçim yapılsın diye. ”

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here