Ana sayfa Bilgi Merkezi Acun Ilıcalı kimdir? Muhabirlikten medya patronluğuna uzanan hayat hikayesi

Acun Ilıcalı kimdir? Muhabirlikten medya patronluğuna uzanan hayat hikayesi

PAYLAŞ

Ekranların sevilen ismi Acun Ilıcalı kimdir? Kaç yaşında?Kaç evlilik yaptı ve kaç çocuğu var? İşte Acun Ilıcalı’nın muhabirlikten medya patronluğuna uzanan hayat hikayesi…

Ailesi aslen Erzurum’lu olan Acun Ilıcalı, 29 Mayıs 1969 tarihinde Edirne’de dünyaya geldi. Babası Ergün Ilıcalı, annesi ise İlknur Ilıcalı’dır. Ömer Cenker Ilıcalı adında bir ağabeyi vardır.

İlk ve ortaöğrenimini Edirne İstiklal Ortaokulu’nda tamamlayan Ilıcalı, lise öğrenimine İstanbul’da bulunan Kadıköy Anadolu Lisesi‘nde tamamladı. Lise öğreniminin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümüne kaydoldu. Ancak buradan mezun olamadı.

Annesini ve babasını trafik kazası sonucunda kaybetti. Ayrıca kendisi de bir motosiklet kazası geçirdi. Bu kazada arkasında oturan arkadaşını kaybetti.

İlk evliliğini 1988 yılında henüz 19 yaşındayken yaptı. Seda Ilıcalı ile evlendi ve bu evliliğinden Banu adında bir kız çocuğu oldu. Daha sonra ise Seda Ilıcalı ile ayrıldı.

Bir kot dükkanı açtı, ancak başarılı olamadı. Bir arkadaşının vasıtasıyla İlker Yasin‘le tanışma fırsatı buldu. Bu tanışma esnasında İlker Yasin’den muhabirlik teklifi aldı. Teklifi kabul eden Ilıcalı, Beşiktaş muhabiri olarak televizyonculuk dünyasına adımını atmış oldu.

2002 yılında Show TV ekranlarında “Acun Firarda” adlı programı yapmaya başladı. Kısa bir süre içinde oldukça başarılı oldu.

2003 yılında Zeynep Ilıcalı ile evlendi ve bu evliliğinden Yasemin ve Leyla adlarında iki kız çocuğu dünyaya geldi. 2016 yılında Zeynep Ilıcalı’dan boşandı.

2005 yılında kendi şirketini kurdu: Acun Medya. Kendi şirketini kurduktan sonra dünyaca ünlü programların formatlarını satın aldı ve Türkiye’de yayınladı. Bu programları şu şekilde sıralayabiliriz: Var mısın Yok musun, Fear Factor, Survivor Türkiye, Söyle Söleyebilirsen, Yok Böyle Dans ve O Ses Türkiye. Bu programlarda yüksek reyting rakamlarına ulaştı.

Uzun bir süre boyunca Show TV ekranlarında olan Ilıcalı, 2013 yılında Star TV‘ye geçti.

Kariyerine muhabirlikle başlayan Ilıcalı, 2013 yılında TV8‘i satın aldı. Bu kanalı, kısa bir süre içinde en çok izlenen televizyon kanalları arasına sokmayı başardı.

Ilıcalı, 2016 yılında Yunanistan’a da program yapmasıyla birlikte ilk uluslararası girişimini gerçekleştirmiş oldu. Burada aldığı izlenme oranıyla, Yunanistan tarihi boyunca en çok izlenme oranına ulaştı. Yunanistan’ın ardından Meksika, Romanya, ABD, Macaristan ve Kolombiya’da da programlar yapmaya başladı.

2017 yılında Şeyma Subaşı ile evlendi ve bu evliliğinden Melisa adında bir kız çocuğu dünyaya geldi. Fakat 2018 yılında Şeyma Subaşı’ndan anlaşmalı bir şekilde boşandı.

Acun Ilıcalı’nın çocukları

Banu Ilıcalı

Leyla Ilıcalı

Yasemin Ilıcalı

Melisa Ilıcalı

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here