Ana sayfa Bilgi Merkezi Ahmet Cin kimdir?

Ahmet Cin kimdir?

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlerde AK Parti’nin Pendik Belediye Başkan adayı Ahmet Cin oldu. Peki, Ahmet Cin kimdir? Nerelidir? Bugüne kadar hangi görevlerde bulundu? İşte AK Parti Pendik Belediye Başkan adayı Ahmet Cin hakkında merak edilenler.

Sakarya doğumlu olan Ahmet Cin, yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden tamamladı.

Pendik’te plastik imalatı yapan bir şirketi bulunuyor. Ayrıca Mali Müşavir unvanına sahiptir. Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Siyasi hayatı Refah Partisi’nde başladı. Burada Pendik İlçe Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Refah Partisi kapatılınca yerine kurulan Fazilet Partisi’nde de yer aldı ve Pendik İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı.

1999 yılındaki yerel seçimlerden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Pendik Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerini yürüttü.

AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde AK Parti’den Pendik Belediyesi Başkan adayı olmuştur.

2014 yerel seçimlerinde Pendik’te ne oldu?

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde, AK Parti’nin adayı olan Dr. Kenan Şahin, yüzde 52.9 oy oranı elde ederek Pendik Belediye Başkanı seçilmişti.

Seçim sonuçlarına göre, ikinci sırada yüzde 29.4’lük oy oranıyla CHP yer alırken, üçüncü sırada yüzde 8.1’lik oy oranıyla MHP yer aldı. Dördüncü sırada yer alan Saadet Partisi‘nin oy oranı ise yüzde 4.5 oldu.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here