Ahmet Nur Çebi: Bilim Kurulu’nun onayı olmadan bu ortamda futbol oynanamaz

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, liglerin yeniden başlaması konusunda yaptığı açıklamada, “Bilim Kurulu’nun onayı olmadan bu ortamda futbol oynanamaz” dedi. 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan Ahmet Nur Çebi, gazetesi Candaş Tolga Işık’a konuştu. Tüm kurallara dikkat etmesine rağmen virüsün bulaştığını belirten Çebi, “Yönetim Kurulu olarak başından beri aynı noktadayız: Bilim Kurulu’nun onayı olmadan bu ortamda futbol oynanamaz” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin, Candaş Tolga Işık’a yaptığı açıklamalar şu şekilde: 

“Tüm kurallara dikkat etmeme, tedbirleri almama rağmen oldu bu… İnsan sağlığından daha önemli bir şey yok. Yönetim Kurulu olarak başından beri aynı noktadayız: Bilim Kurulu’nun onayı olmadan bu ortamda futbol oynanamaz.”

Beşiktaş Kulübünden bugün yapılan açıklamada, Ahmet Nur Çebi’nin 13 Mayıs günü Nevzat Demir Tesisleri’nde yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıktığı belirtilmişti. 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, 6 Mayıs günü telekonferans yöntemiyle yapılan Yönetim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, liglerin 12 Haziran’da başlayacağını söylemişti. 

Özdemir, “Şimdilik olmak kaydıyla söylüyorum, Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerimizi 12, 14 ve 14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık” ifadelerini kullanmıştı. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın