AK Parti kurucu listesi güncellendi: Babacan listeden kaldırıldı

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın istifa etmesinin ardından AK Parti Kurucular Kurulu listesinde güncelleme yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyunda çıkan bazı söylentiler üzerine AK Parti Kurucular Kurulu listesinin güncellenmesi için talimat vermişti. 

Yapılan güncellemeyle birlikte kurulun 68 olan sayısı 58’e düştü. Güncellenen listede yer verilmeyen 6 kişinin istifa ettiği, 4 kişinin de partiden ihraç edildiği bildirildi. 

AK Parti Kurucular Kurulu listesinin güncellenmiş haline AK Parti’nin resmi internet sitesinde yer verildi.

İstifa ettiği gerekçesiyle AK Parti Kurucular Kurulu listesinden ismi kaldırılan kişiler şunlar: Ali Babacan, İdris Naim Şahin, Mehmet Nail Berzek, Mustafa Öztürk, Mehmet Yaşar Öztürk ve İsmail Tatlıoğlu. 

BABACAN, ‘AKLEN VE KALBEN AYRIŞMA YAŞADIM’ DEMİŞTİ

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 8 Temmuz günü yaptığı açıklamada istifa dilekçesini AK Parti Genel Merkezi’ne sunduğunu belirtmişti.

Babacan, yaptığı yazılı açıklamada, “Aklen ve kalben ayrışma yaşadım. Son yıllarda pek çok alanda yapılan uygulamalar ile inandığım ilke, değer ve fikirler arasında derin farklılıklar oluştu” ifadelerini kullanmıştı. 

Babacan AK Parti’den istifa etti: Aklen ve kalben ayrışma yaşadım

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Babacan’a: Dava terk edilmez


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın