Ana sayfa Gündem AK Parti Sözcüsü Çelik TRT Kurdi’yi savundu: Kirli ilişkileri ortaya çıkmıştır

AK Parti Sözcüsü Çelik TRT Kurdi’yi savundu: Kirli ilişkileri ortaya çıkmıştır

Ömer Çelik
Ömer Çelik

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Çelik, 23 Haziran seçimleri öncesinde teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın TRT Kürdi ekranlarına çıkarılmasına da değindi. 

Osman Öcalan’ın kendisinin TRT Kurdi muhabirine röportaj vermek istediğini belirten Çelik, geçmişte de çeşitli yayın kuruluşlarına röportaj verdiğini hatırlattı.

TRT Kurdi’de yayınlanan Osman Öcalan röportajının, terör örgütü içerisindeki kirli ilişkileri ortaya çıkardığını söyleyen Çelik, “Terör örgütü ile bağlantılı siyasi parti arasındaki ilişkilerin ve Kandil’le olan ilişkilerin nasıl bir kirli pazarlığın ürünü olduğu ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandı. 

Çelik, TRT Kurdi’nin Türkiye dışında Suriye, Irak ve İran’da geniş bir yayın ağına sahip stratejik bir kanal olduğunun altını çizerek, “Bu bölgelerde PKK’nın istismar faaliyetleri çok yoğun bir şekilde sürüyor. Çok sayıda televizyon kanalını gençlere karşı kullanıyorlar. TRT Kurdi bu röportaj vasıtasıyla kirli ilişkilerin açığa çıkmasını sağlayan bir tutum ortaya koymuştur” diye konuştu. 

Çelik, 24 Haziran seçimleri öncesinde Doç. Dr. Ali Kemal Özcan tarafından açıklanan Abdullah Öcalan’a ait mektuba ilişkin, “Bahsettiğiniz kişi başvurmuş ve başvurusu kabul görmüş” ifadesini kullandı. 

Çelik, “Seçimlerin ardından MKYK’da bir değişiklik olacak mı?” şeklindeki soruyu, “Vatandaşlarımızın beğendikleri konuları daha çok güçlendirip beğenmedikleri konuları revize edeceğiz” diye cevapladı.  

TRT Kurdi, teröristbaşının kardeşi Osman Öcalan ile röportaj yaptı

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here