Akşener Bakan Albayrak’ı eleştirdi: ‘Bize masal anlatıyor’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı “Damat Bakan bize masal anlatıyor” sözleriyle eleştirdi. 

‘Berat harikalar diyarında’

Partisinin haftalık olağan grup toplantısında konuşan Meral Akşener, Bakan Albayrak’ın hafta sonu yaptığı açıklamaya değinerek, “Utanmadan kendisine methiyeler düzerek ekonominin dengelendiğini ve tünelin ucundaki ışığın büyüdüğünü söyledi. Berat harikalar diyarında.” ifadelerini kullandı.

‘Vatandaş her şeyi görüyor, siz neyi göremiyorsunuz?!

Hazine’nin Merkez Bankası’ndan 40 milyar lira ihtiyat akçesi istediğini anımsatan Akşener, “İhtiyaç akçesi öngörülemeyen durumlarda kardan ayrılan paydır. Şimdi sormak isterim, çarşıda, pazarda, vatandaşım her şeyi çok görüyor ve yaşıyor da damat bakan siz neyi görmüyor, neyi öğrenemiyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

‘Ekonomimiz ihtiyaç akçesine muhtaç hale geldi’

Türkiye’nin daha önce de birçok kriz yaşadığını ancak ihtiyaç akçesi kullanmadığını belirten Akşener, “Dengelendiği, uçacağı söylenen ekonomimiz ayakta kalabilmek için ihtiyaç akçesine muhtaç hale geldi. Ve damat bakan bize halan masal anlatıyor” dedi.

Yavuz Selim Demirağ ve Göknur Damat’a yapılan saldırılar

Hiçbir siyasi kazanç tek bir vatandaşımızın saçının telinden kıymetli değildir” diyen Akşener, gazeteci Yavuz Selim Demirağ ve Göknur Damat’a yönelik gerçekleştirilen saldırılara da değindi.

Akşener, Demirağ’a yönelik gerçekleştirilen saldırıya ilişkin, “Saldıranların, olay basit bir yaralanma vakasıymış gibi serbest bırakılmaları medeni dünyaya anlatabileceğiniz bir iş değildir.” ifadelerini kullandı.

Göknur Damat’a yönelik gerçekleştirilen saldırıya ilişkin ise şu ifadeleri kullandı: “Sayın Erdoğan’ın manevi kızım dediği Göknur Damat, Ekrem İmamoğlu’nu desteklediği için bıçaklı saldırıya uğradı. Açıkça görülüyor ki, Türkiye Sayın Erdoğan’ın yönetemediği bir yere gelmiştir.”


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın