Ana sayfa Gündem Akşener: Soylu’nun iddiaları için araştırma önergesi verdik, reddedildi

Akşener: Soylu’nun iddiaları için araştırma önergesi verdik, reddedildi

PAYLAŞ
Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Üsküdar’da yaptığı bir konuşma sırasında ortaya attığı iddialara yönelik açıklamalarda bulundu.

İstanbul’un ilçelerinde partisinin stantlarını gezen Akşener, burada yaptığı konuşmada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 31 Mart seçimleri öncesinde ortaya attığı bir iddiayı hatırlattı.

Akşener, “İçişeri Bakanlığı sandalyesini meşgul eden zat, Üsküdar Meydanı’nda ‘Temel Karamollaoğlu ile Meral Akşener Kandil’le evrak imzaladı’ dedi. Ben evrak imzalamışım. Meral Akşener’den kaçar mı? Seçim bitti Meclis’te grup arkadaşlarımız araştırma önergesi verdiler. Araştırma önergesi şu şekilde: Meral Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun iddiasına göre Kandille sözleşme imzaladığının doğru olup olmadığının araştırılması. Ne oldu? AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi” diye konuştu.

Akşener, konuşmasını “İçişleri Bakanı iftira atar mı? Gereğini yapar” diyerek sürdürdü.

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Üsküdar’da yaptığı bir konuşma sırasında, ‘seçimlerin ardından hükümetin zafiyete uğraması halinde Doğu ve Güneydoğu’da valileri, kaymakamlara sokağa çıkarmayacaklarını’ söylemiş ve “Bu sözleşmeyi yapan Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’dur, İYİ Parti’nin Genel Başkanı Merak Akşener’dir, FETÖ’dür, PKK’dır, HDP’nin sözde vekilleridir” ifadelerini kullanmıştı.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here