Akşener: TRT ile Washington Post’u aynı rezalette buluşturanlara yazıklar olsun

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. 

‘Erdoğan, Doğu Türkistan’daki zulme sessiz kaldı’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çin ziyareti öncesinde ‘Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerine yönelik zulmü gündeme getirmesi’ çağrısında bulunduğunu hatırlatan Akşener, “Bir kez daha gördük ki zulüm gören Türk ise Erdoğan’ın umurunda olmaz. Doğu Türkistan’daki zulme sessiz kaldı” dedi.

DW’nin haberine göre, Çin devlet televizyonu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini, “Çin’in Sincan bölgesindeki insanların Çin’in gelişimi ve refahı içinde mutlu bir yaşam sürdüğü gerçektir” diye aktarmıştı. Söz konusu habere değinen Akşener, “Kendisi bu iddialara bir an önce açıklık getirmelidir. Sayın Erdoğan, zulme seyirci kalmakla yetinmeyip bir üstüne alkış mı tuttu? Küçük ortağın dünyası koltuğundan ibarettir, onun sesi çıkmaz. Ama Türk devletinin Cumhurbaşkanı, gök bayrağın toprağındaki zulme sessiz kalamaz” ifadelerini kullandı. 

‘TRT ile Washington Post’u aynı rezalette buluşturanlara yazıklar olsun’

Akşener, terör örgütü PKK’nın sözde yöneticilerinden Cemil Bayık’ın yazısını yayımlayan Washington Post’a Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın tepki göstermesi hakkında, “Washington Post, bir teröriste sayfalarını açarak terör propagandası yapıyormuş ve ABD yasalarını çiğniyormuş. El hak söylenenler doğrudur. Ama yüzsüzlüğe, pişkinliğe bakın. TRT’ye bir terörist çıkararak Türk yasalarını çiğnemek umurlarında olmamış da, ABD yasalarının çiğnenmesini dert etmişler. TRT ile Washington Post’u aynı rezalette buluşturanlara yazıklar olsun” diye konuştu. 

Akşener, geçtiğimiz hafta partisi tarafından teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın TRT Kürdi ekranlarına çıkarılmasının araştırılması için verilen önergeyi de hatırlatarak, “Önergemiz AK Parti, MHP ve HDP’nin oylarıyla reddedildi” dedi. 

İYİ Parti’nin Osman Öcalan önergesi reddedildi

‘Çaya, şekere, elektriğe ve mazota zam tarifesini yüzde 15’ten;  emekliye gelince yüzde 5’ten açıyorsunuz’

Son dönemde yapılan zamlara da değinen Akşener, “Çaya, şekere, elektriğe ve mazota zam tarifesini yüzde 15’ten; memura, emekliye gelince yüzde 5’ten, yüzde 6’dan açıyorsunuz. Kendi sarayında günde 2,5 milyon lira yiyeceksin emekliye gelince günlük 2 buçuk lira zam… Yazıklar olsun” ifadelerini kullandı. 

Şeker ve undan sonra elektriğe de zam geldi: Yüzde 15

Chernobly göndermesi: ‘Damada göre her şey 3.6 röntgen, her şey ne çok iyi ne de felaket’

Çernobil faciasını anlatan son dönemin popüler dizilerinden ‘Chernobyl’e atıfta bulunan Akşener, “Sayın Erdoğan yerde grafit var. Görmediğiniz sürece, her yere kukla bürokratları getirerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde inat ettiğiniz sürece, bu iş daha iyiye gitmeyecek. Damat, enflasyon rakamlarında hedefi tutturduk diyor. Kıyamet kopsa bile yine ‘dengeleniyoruz’ diyecek. Damada göre her şey 3.6 röntgen, her şey ne çok iyi ne de felaket” diye konuştu. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın