Ana sayfa Gündem Akşener’den Erdoğan’a çağrı: 15 günlük zorunlu karantina ilan edilsin

Akşener’den Erdoğan’a çağrı: 15 günlük zorunlu karantina ilan edilsin

meral akşener
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener (Fotoğraf: Twitter)

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a koronavirüsle mücadele için “15 günlük zorunlu karantina ilan etme” çağrısında bulundu. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medyadan yaptığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘KADİM DEVLET GELENEĞİMİZ ADINA UTANIYORUM’

Salgın sürecinin her türlü siyasi hesabın üstünde ortak bir mücadeleyle atlatılabileceğini vurgulayan Akşener, “Devlet ve millet olarak dayanışma ve birlik ruhuyla aşabileceğimiz günler. Milletimiz bu konuda kendini ispatlamıştır. Vakit, devletin de kendisini ispatlama vaktidir. Çünkü devlet, tam da bu zamanlar için lazımdır. Ama maalesef, devleti yönetenlerin gösterdikleri performansa bakınca, bilim ışığında değil siyasi çıkarlar ekseninde atılan adımları görünce, milletin sağlığı için değil Sayın Erdoğan’ın uluslararası imajı için yapılan yardımları izleyince, defalarca uyarmamıza rağmen halen aynı ciddiyetsizliğin sürdüğüne şahit olunca, hepimiz adına endişe duyuyorum, kadim devlet geleneğimiz adına utanıyorum” ifadelerini kullandı.

Koronavirüsle mücadele kapsamında açıklanan ekonomik destek paketinin yeterli olmadığını belirten Akşener, paketin, salgından birinci derecede etkilenen vatandaşlara direkt nakit yardımı da içerecek şekilde, milli gelirin az yüzde 7 seviyesine genişletilmesi çağrısında bulundu.  

’15 GÜNLÜK KARANTİNA İLAN EDİLSİN’

Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunarak, “Devlet aklıyla, Bilim Kurulu’nun önerileri çerçevesinde hazırlanacak ve devlet ciddiyetiyle uygulanacak bir programla, ülke genelinde 15 günlük zorunlu karantina ilan edilsin” diye konuştu. 

30 büyükşehir ile Zonguldak’ta uygulanan sokağa çıkma yasağının ilan ediliş biçimini eleştiren Akşener, “Duyuruyu gece saat 22.00’de yaptı. Yani yasağın başlangıcından 2 saat önce. Belediyelerin durumdan haberi olmadı. Sağlık Bakanlığının durumdan haberi olmadı. Bilim Kurulu’nun bir üyesi aynı akşam televizyonda, ‘Biz sokağa çıkma yasağı ilan edilsin dedik, ama böyle yapın demedik’ dedi, yani onların bile haberleri olmadı. Vatandaşa, ‘evinde ekmek, su, bebek maması, 2 günlük erzak var mı?’ diye soran zaten olmadı. Özetle, Sayın Erdoğan’ın o akşam canı ‘sokağa çıkma yasağı çekti’, ve birden sokağa çıkma yasağı ilan edildi” ifadelerini kullandı. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here