Akşener’den FETÖ’cü Suçlamalarına Yanıt: İspatlamayan Şerefsizdir

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, hakkında yapılan FETÖ’cü suçlamasına karşı çeşitli zamanlarda katıldığı televizyon programlarında yanıt verdi.

Akşener, Habertürk’te katıldığı ‘Teke Tek’ programında hakkında yapılan FETÖ’cü suçlamasına şu sözlerle cevap verdi: “MHP’nin Genel Başkan adayı olduğum günden beri bu suçlama yapılıyor. Siyasetçi kılıklı insanlar devamlı dedikodu yaptılar. Ellerinde bir belge ve bilgiyi götürüp savcılara veremediler. Olağanüstü hal şartları var bunu yapmaları mümkün. Benim milletvekili dokunulmazlığım da yok. İftira haline geldikten sonra, seyircilerden özür dilerek söylüyorum, elinde bilgi ve belge olanlar derhal savcılığa başvursunlar. Bunu yapmayıp sadece bana iftirada bulunuyorlarsa, iftiralarını ispatlayamayanlar şerefsizdir. Şimdi 2,5 yıldır bu siyasetçi kılıklı insanlar şerefsiz olarak geziyorlar.”

“NE AKRABALARIM ARASINA NE DE KÖYÜMDE FETÖ’CÜ VAR.”

Akşener, FOX TV’de katıldığı canlı yayında da bu konu sorulmuş ve şu cevabı vermişti: “Kim devletin kurumlarının içine elini uzatırsa o eli kırarım. Sülalemde yok, daha ileri götürüyorum, gitsinler İzmit’in Gündoğdu Köyü’ne, bırakın akrabalarımı köyümde FETÖ’cü yok benim. Hangi siyasetçi bunu söyleyebilir, ben söylüyorum. Hadi bakalım hodri meydan. Benimle ilgili soruşturma bile yok.

Amerika’ya en son İçişleri Bakanı’yken 1995 yılında gittim. Ben meydan okumayı seven biriyim. Kaçacak derler diye pasaport almadım ben. ”

Akşener, Başbakan Binali Yıldırım’ın FETÖ suçlamasına karşı Çankırı Mitingi’nde şu sözlerle cevap vermişti: “Ey bana FETÖ’cü diyenler benim dokunulmazlığım yok, hiçbir şeyim yok. Eğer bu iftiralarınızı ispatlayıp gereğini yapmazsanız şerefsizsiniz.”


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın