ali babacan

Ali Babacan: Yoksulluğun azaldığı bir Türkiye istiyorum

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren eski başbakan yardımcısı Ali Babacan, yeni yıl için yoksulluğun azaldığı bir Türkiye dileğinde bulundu. 

Babacan, Twitter hesabından yaklaşık beş yıl sonra paylaşımda bulundu. Yayınladığı yeni yıl mesajında Babacan, “Yoksulluğun azaldığı, her alanda fırsat eşitliğinin sağlandığı, insanlarımızın iş bulabildiği, refah ve bolluk içinde yaşayan bir Türkiye istiyorum” ifadelerine yer verdi.

‘CESARETİN VE UMUTLARIN ARTTIĞI BİR YIL OLACAKTIR’

2020 yılının ülkemiz için yepyeni bir başlangıcın yılı olacağını vurgulayan Babacan, “2020 yılı korkuların ve karamsarlığın azaldığı, cesaretin ve umutların arttığı bir yıl olacaktır. Ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı dilin kaybedeceği, birleştirici siyasetin kazanacağı bir yıl olacaktır” dedi. 

‘HUKUKUN VE ADALETİN HAKİM OLDUĞU BİR TÜRKİYE İSTİYORUM’

Yeni yıl için dileklerini sıralayan Babacan, “Artık hukukun ve adaletin hakim olduğu, vatandaşlarımızın korkmadan düşüncelerini açıkladığı, özgürlüklerin doyasıya yaşandığı bir Türkiye istiyorum” ifadelerini kullandı. 

2020’de daha fazla demokrasi, daha fazla adalet ve daha fazla özgürlük için mücadele edeceklerini belirten Babacan, ” ‘Önce insan!’ demeye devam edeceğiz” dedi. 

Babacan açıklamasını şu sözlerle bitirdi: “Cesaretle, özgüvenle, azimle, işbirliği ruhuyla, diyalog ve ortak akıl arayışıyla çalıştığımızda aşamayacağımız hiçbir sorun yoktur. Güzel ülkemizin önü açıktır. Allah doğrunun yardımcısıdır.”

ALİ BABACAN KİMDİR?

4 Nisan 1967 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Ali Babacan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. 

2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) kuruluşunda yer aldı. 2002 yılında yapılan genel seçimlerde AK Parti’den Ankara Milletvekili seçilerek Meclis’e girdi. Seçimin ardından kurulan kabinede Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev aldı.

2007-2009 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı yapan Babacan, daha sonra Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı‘na getirildi. 

24 Haziran 2018’deki seçimlerde milletvekili adayı olmadı. 2019’un temmuz ayında yaptığı yazılı açıklamayla AK Parti’den istifa ettiğini duyurdu. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın