Ali Babacan’a FETÖ soruşturması yapılmamasına karar verildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yakın bir zamanda parti kuracağı konuşulan Ali Babacan hakkında FETÖ soruşturması yapılmasına yer olmadığına karar verdi. 

Ali Babacan hakkında Ali Çevik adlı eski Hazine çalışanı suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusunun ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturma tamamlandı. Başsavcılık, Babacan hakkındaki iddiaları soyut bularak soruşturma yapılmasına yer olmadığına karar verdi. 

Eski Hazine çalışanı Ali Çevik, Ali Babacan’ın bakanlık yaptığı dönemde atamalarda ve İzmir Askeri Casusluk Davası kumpasının Hazine Müsteşarlığı’nda faaliyete geçirilmesinde FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım ettiği iddiasında bulunmuştu.

Başsavcılık kararında, “Cumhuriyet Başsavcılığımızın idarenin işlemlerine yerindelik denetimi yapmak gibi yetki ve görevi bulunmadığı, kurum içerisinde görevle ilgili disiplin ve idari tasarrufta bulunan yetkililerin bu tasarrufundan dolayı herhangi bir silahlı terör örgütüyle illiyet ve irtibatının kurulamayacağı dosya kapsamında anlaşılmıştır” denildi.

Ali Babacan’ın bir süredir yeni parti kuracağı ve bu yönde çalışmalara başladığı iddia ediliyordu.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın