Ana sayfa Spor Ali Koç Fenerbahçe’nin Başkanı Oldu! Sosyal Medya Patladı!

Ali Koç Fenerbahçe’nin Başkanı Oldu! Sosyal Medya Patladı!

ali koç
Ali Koç (Fotoğraf: Fenerbahçe)

Fenerbahçe başkanlık seçimi için Aziz Yıldırım ile yarışan Ali Koç, Fenerbahçe’nin yeni başkanı oldu. Ali Koç, böylece 20 yıllık Aziz Yıldırım dönemine son vererek Fenerbahçe’nin 32. başkanı olarak tarihe geçti. Ali Koç’un aldığı oy sayısı 16 bin 92 olurken Aziz Yıldırım’ın aldığı oy sayısı 4 bin 644 oldu. Aziz Yıldırım, oy sayım işlemleri bitmeden stadı terk etti.

SERDAR ALİ ÇELİKLER: “FENERBAHÇE ÜMİTSİZLİĞİ YENMİŞTİR.”

Gazeteci Serdar Ali Çelikler, katıldığı bir televizyon programında başkanlık seçimlerini şu şekilde değerlendirdi: “Açıkçası bu ciddi bir zaferdir. Ezip geçmektir. Fenerbahçe ümitsizliği yenmiştir. Demokrasisini kazandırmıştır. Kulübün sahiplik pozisyonuna geçme yolunun en azından önünü tıkamıştır. Yeniden büyük Fenerbahçe olmanın ilk adımını atmıştır. Taraftarı küçümsemenin, taraftarı yok saymanın, taraftarın söylediklerine kulak tıkamanın bir karşılığı olmadığını adeta bir tokat atarak göstermiştir. Kulübün mali sorunları bundan sonra tamamen iyileşecektir.”

Uzun bir süredir merakla beklenen başkanlık seçimlerini Ali Koç’un kazanması, sosyal medyada oldukça geniş bir biçimde yankı buldu.

Ali Koç’a oylama sırasında birçok ünlü isim de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla destekte bulundu. Bunlar arasında şu isimler vardı: Serenay Sarıkaya, Mine Tugay, Yekta Kopan, Mehmet Okur, Can Yılmaz, Mirgün Cabas.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here