Ali Türkşen: Her şey çok güzel olacak

Emekli Kurmay Albay Ali Türkşen, Twitter hesabından Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek videosu yayınladı.

Türkşen, #HerŞeyCokGuzelOlacak başlığıyla yayınladığı videoda, “Türkiye, iyi insanlar ve iyi olmayan insanlar olarak ikiye bölündü. Bu iyi olmayan tarafta devlet kademesinin en üst yerlerini işgal eden ve sürekli gözünü kırpmadan yalan söyleyen, iftira atan, küçücük çocuklara çok kötü videolar çektiren; sosyal medyada iftiralar atan, insanlara hakaretler eden bir grup var. Karşısında da sabırla, sükunetle hakkını ve hukukunu korumaya çalışan, bunu da zekayla, espriyle, gülerek, efendilikle yapmaya çalışan bir grup var. Biz bu ikinci grup olarak inşallah yakın zamanda hakkımızı tekrar elde edeceğiz. Her şey çok güzel olacak.” diye konuştu.

Ali Türkşen, geçtiğimiz gün Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile bir polemik yaşamıştı.

Türkşen, bugün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, görev yaptığı dönemden bir fotoğrafı da paylaşarak, “Mütevazi olmayı bırakıp arada ne olduğunuzu hatırlatmazsanız, devletten maaşlı uluyanlar ve avanesi haddini hududunu aşmaya kalkabiliyor maalesef. Biz onlar gibi olmayacağız. İyi insanlar olmaya devam edeceğiz elbet. #HerşeyÇokGüzelOIacak” ifadelerini kullandı.

ALİ TÜRKŞEN KİMDİR?

1965 yılında Bursa’da dünyaya gelen Ali Türkşen, 1987 yılında Deniz Harp Okulu’ndan mezun oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde uzun bir süre boyunca SAT komandosu olarak görev yaptı.

1996 yılında Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan Kardak Krizi sırasında, Yunan donanmasının arasından gizlice geçen ve Kardak Kayalıkları’na Türk bayrağı diken SAT Timi’nin başındaydı. Yaşanan bu olayın ardından Yunanistan Genelkurmay Başkanı görevden alındı.

4 soruda Kardak Krizi hakkında her şey

FETÖ’cülerin başlattığı Balyoz Davası sonucunda 3,5 yıl cezaevinde kaldı. 2014 yılında cezaevinden çıktı.

2017 yılında İYİ Parti’nin kuruluşunda yer alan Türkşen, 2018 yılındaki seçimlerde Kocaeli Milletvekili adayı oldu.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın