ANKA, 23 Haziran seçimleriyle yeniden yayın hayatına başlıyor

ANKA Haber Ajansı, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle birlikte yeniden yayın hayatına başlıyor. 

Sözcü gazetesinin haberine göre, ANHA Haber Ajansı, 23 Haziran İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin veri akışı hizmeti sağlayacaklarını açıkladı. 

Böylece 23 Haziran İstanbul seçim sonuçları ANKA Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı tarafından aktarılacak. 

ANKA Haber Ajansı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Doğru, ilkeli ve özgür basının köklü ama bir o kadar da genç adresi ANKA Haber Ajansı olarak, 23 Haziran 2019 seçim gecesi oluşacak tüm manipülasyonlara inat en doğru ve hızlı haberi abonelerimiz vasıtasıyla tüm halkımıza paylaşacağız” denildi.

ANKA Haber Ajansı, geçen yıl Kasım ayında kapanmıştı.

‘ANKA Haber Ajansı küllerinden doğuyor’

Ajans tarafından “ANKA Haber Ajansı küllerinden doğuyor” başlıklı bir video paylaşıldı. Videoda kullanılan “Tüm siyasi partilerin açıklamaları sansürsüz verilecek” ifadesi dikkat çekti. 

ANKA Haber Ajansı’nın kısa bir tarihçesi

ANKA Haber Ajansı, 1972 yılında Altan Öymen tarafından kuruldu. Öymen bir süre sonra politikaya girince ajansla ilişkisini kesti. Öymen’in ardından ajansın yönetimini uzun bir süre boyunca Müşerref Hekimoğlu üstlendi. 

Hekimoğlu’nun hayatını kaybetmesinden sonra yerine kısa bir süreliğine Nazif Ekzen geçti. Daha sonra ise Veli Özdemir ve Nuri Sefa Erdem tarafından yönetildi. 

2018’in Kasım ayında kapatılan ajans, 23 Haziran 2019’da yapılan İstanbul seçimleriyle yeniden yayın hayatına başladı. Ajansın başında Kemal Gülmüş ve Mustafa Erdoğan bulunuyor. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın