Ana sayfa Bilgi Merkezi Aras Bulut İynemli kimdir? Hayatı ve biyografisi

Aras Bulut İynemli kimdir? Hayatı ve biyografisi

PAYLAŞ
aras bulut iynemli
Fotoğraflar: @iynemliarasbulut, Instagram

Aras Bulut İynemli, 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Babası Cengiz İynemli, annesi ise Sevtap İynemli’dir. Ağabeyi Orçun İynemli de kendisi gibi oyuncudur. Ablası Yeşim İynemli ise ses sanatçısıdır. 

Lise öğrenimini Beşiktaş Anadolu Lisesi‘nde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği Bölümü‘ne kaydoldu, ancak oyunculuk üzerine yoğunlaştığından dolayı okulunu dondurmak zorunda kaldı.

2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan “Arka Sokaklar” adlı dizinin 122. bölümünde “Şener” karakterini canlandırdı. Bu dizi, aynı zamanda onun ilk oyunculuk deneyimiydi. Öte yandan bu süreçte bazı reklam filmlerinde de oynadı. 

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ: YILDIZININ PARLADIĞI DİZİ

Yönetmen Zeynep Günay Tan’ın dikkatini çekmesi üzerine yıldızının parlayacağı “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinde rol almaya başladı. Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl ve Meral Çetinkaya gibi usta oyuncularla birlikte rol aldı. “Mete Akarsu” karakterini canlandıran Aras Bulut İynemli, buradaki oyunculuğuyla büyük takdir topladı.

2011 yılında düzenlenen Antalya Televizyon Ödülleri‘nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü‘nü kazandı.

2013 yılında “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Şehzade Bayezid’i canlandırdı.

2013 yılında vizyona giren ve yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı “Mahmut ile Meryem” adlı sinema filminde Eva Dedova ile başrolleri paylaştı. Bu, aynı zamanda onun beyaz perdedeki ilk deneyimiydi.

2013 yılında vizyona giren, yönetmenliğini ve senaristliğini Çağan Irmak’ın yaptığı “Tamam mıyız?” filminde rol aldı.

2014 yılında Sadri Alışık Ödülleri kapsamında verilen Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü‘nü kazandı.

2015 yılında TV8 ekranlarında yayınlanan “Maral: En Güzel Hikayem” dizisinde Hazal Kaya ile birlikte başrolleri paylaştı. Dizide İpek Bilgin, Ceyde Düvenci ve Reha Özcan gibi isimler de yer aldı.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Cem Yılmaz‘ın yaptığı “Pek Yakında” filminde oynadı.

2016 yılında Show TV’de yayınlanmaya başlayan “İçerde” dizisinde Çağatay Ulusoy ile birlikte başrolleri paylaştı. 39. bölümünde final yapan dizide, “Mert Karada/Umut Yılmaz” karakterini canlandırdı. 

ÇUKUR 

aras bulut iynemli

2017 yılında Show TV’de yayınlanmaya başlayan “Çukur” dizisinde “Yamaç Koçovalı” karakterine hayat verdi. Dizide Dilan Çiçek Deniz, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Ercan Kesal ve Rıza Kocaoğlu gibi oyuncularla birlikte oynadı.

7. KOĞUŞTAKİ MUCİZE

Aras Bulut İynemli, 2019 yılında vizyona giren ve yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı 7. Koğuştaki Mucize filminde rol aldı. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here