Arınç: 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yeniden muhasebe yaptım

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Bülent Arınç, “15 Temmuz darbe girişimi sonrası yeniden muhasebe yaptım” dedi. 

Habertürk kanalında yayınlanan ‘Açık ve Net’ programına katılan Arınç, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşadıklarını anlattı.

İşte Bülent Arınç’ın açıklamalarından satır başları:

“15 Temmuz hain darbe girişimi, yeniden bir muhasebe yapmamı gerektirdi. Çünkü, çok feci ve alçakça bir olay. Ben bu binanın hemen yanındaki binanın en üst katında yaşıyorum. Jetler üstümüzden geçti, bombalar yanımızda patladı. Bütün apartman halkını sığınağa indirmek zorunda kaldım. Evimizde ne pencere kaldı ne cam kaldı. Şunu düşündüm: Ben buradayım, benim burada olduğumu biliyorlar ama iki daire ötemde de MİT Başkanı Hakan Fidan’ın oturduğu yer var. Bunlar bunu bildiklerine göre başımıza bombayı bırakacaklar diye bekliyorum. Bundan sonra sığınağa inme kararı verdik.

Sayın Cumhurbaşkanımız Marmaris’te suikasta maruz kaldı. Allah yardım etti, kurtuldu. Eğer Cumhurbaşkanımız ‘Herkes sokaklara çıksın’ demeseydi, bunlar muvaffak olurlardı. Ben de iki ya da üç televizyona bağlandım ve buna karşı olmamız gerektiğini söyledim.”

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir mektup yazdığını belirten Arınç, daha sonra kendisiyle bir görüşme gerçekleştirdiğini söyledi. Arınç, bu mektuptan önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aralarında bir dargınlık olduğunu, ancak mektubun ardından yaptıkları görüşme sonucunda ‘kucaklaştıklarını‘ ifade etti. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın