Ana sayfa Spor Arjantin İsrail’le Maça Çıkmadı!

Arjantin İsrail’le Maça Çıkmadı!

lionel messi
Lionel Messi (Fotoğraf: Instagram)

Filistinlilerin sonunda istedikleri oldu ve Arjantin, İsrail’le maça çıkmayacak. Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’na hazırlanan Arjantin Milli Takımı 9 Haziran’da Kudüs’te hazırlık maçı yapacaktı. Bu, Arjantin Milli Takımı’nın Dünya Kupası öncesindeki son hazırlık maçı olacaktı. Filistinliler organizasyona büyük tepki göstermişti. Filistin Futbol Federasyonu Başkanı, maç yapılması halinde Arjantin Milli Takımı’nın formalarının yakılması çağrısını yapmıştı.

ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasının protesto edildiği gösterilerde İsrail keskin nişancıları tarafından yaralanan Filistin Milli Takımı futbolcusu da Arjantinli yıldız Messi’ye seslendi.

Arjantin, Filistinlilerin talebine kulak vererek İsrail maç yapma planından vazgeçti. İsrail Başbakanı Netanyahu, Arjantin Cumhurbaşkanı Macri’yi arayarak kararından vazgeçirmeye çalıştıysa da başarılı olamadı. Arjantin’in kararı Filistinlilerce sevinçle karşılandı. Filistin Futbol Federasyonu, Arjantin’e teşekkür eden yazılı bir açıklama yayınladı.

HAYFA’DA OYNANACAK MAÇ KUDÜS’E ALINDI

AA Kudüs Muhabiri Turgut Alp Boyraz, CNN Türk canlı yayınında Arjantin’in İsrail’le yapılacak maça çıkmaması hakkında şu bilgileri verdi: “Bu maçın daha önce Hayfa şehrinde yapılması planlandı. Daha sonra bunu politik sebeplerden dolayı İsrail hükümeti de bunu finanse ederek bunu Kudüs’e aldırdılar. Kudüs’e aldırma sebepleri de buradaki işgali normalleştirmekti. Ama bunu yapmak istersek tam tersi bir sonuçla karşılaştılar. Burada istemedikleri bir sonuç aldılar. Bunun için özellikle İsrail muhalefet milletvekillerinden Spor Bakanı’na karşı ciddi bir eleştiri var. Tabii ki Arjantin tarafına da öfke var.”

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here