Aşk 101 dizisinin yeni sezonu ne zaman yayınlanacak?

Dünyanın en popüler dijital yayın platformu Netflix’te yayınlanan Aşk 101 dizisi, ilk sezonuyla büyük beğeni topladı. Dizinin ikinci sezonunun yayın tarihi ise şimdiden merak ediliyor. Aşk 101 dizisi hakkında tüm merak edilenleri derledik.

Aşk 101 dizisinin 2. sezonu ne zaman yayınlanacak?

Dizinin ikinci sezonunun ne zaman yayınlanacağı konusunda Netflix ve Ay Yapım’dan şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Netflix’in dizileri yayınlama süreci göz önüne alındığında, ikinci sezonun 2021 yılında ekranlara gelmesi muhtemel gözüküyor. Bilindiği gibi Netflix, dizilerde genellikle her yıl bir sezon yayınlıyor.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınının ilerleyen süreçte etkisini kaybetmesiyle birlikte yeni sezon çekimlerinin başlaması beklenebilir. 

Aşk 101 dizisinin konusu nedir?

1998 yılında geçen dizide, bir grup lise öğrencisi okuldan atılmamak için bir araya gelip plan yapmaya başlar. Disiplin Kurulu’ndaki oylamada kendilerini tek destekleyen öğretmenlerinin tayini çıkması üzerine, tüm çabalarını onu okulda tutmak için harcarlar. Bu doğrultuda öğretmenlerinin, okula yeni gelen basketbol koçuna aşık olmasını sağlamaya çalışırlar. 

Her biri farklı hikayelere sahip gençler, bu süreçte kendilerini keşfetmeye başlarlar. 

Aşk 101 oyuncuları kimdir?

Kaan Urgancıoğlu – Kemal

Pınar Deniz – Burcu

Kubilay Aka – Kerem

Alina Boz – Eda

Mert Yazıcıoğlu – Sinan

Selahattin Paşalı – Osman

Müfit Kayacan – Necdet

İpek Filiz Yazıcı – Işık

Bade İşçil – Yetişkin Işık

Tuba Ünsal – Yetişkin Eda

Dizinin yönetmenliğini Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer yaptı. Dizinin senaryosunu ise Meriç Acemi kaleme aldı.

1980 yılında dünyaya gelen, Galatasaray Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olan Meriç Acemi, özellikle Çocuklar Duymasın dizisinde “Yasemin” karakteriyle hatırlanıyor. 2005 yılından beri senaristlik yapan Acemi, Kiralık Aşk, Ufak Tefek Cinayetler ve 1 Kadın 1 Erkek gibi dizilerin de senaristliğini yapmıştı. 

Aşk 101 dizisi nerede çekildi?

Dizinin okul sahnelerinin çekimleri İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunan Akif Tunçel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. 

Dizi oyuncularından ve senaristinden samimi açıklamalar

Aşk 101 oyuncuları Netflix Türkiye’nin Youtube kanalında yayınlanan videoda samimi açıklamalarda bulundular. Dizide “Sinan” karakterini canlandıran Mert Yazıcıoğlu, dizinin yönetmeni Ahmet Katıksız ile yaptığı ilk görüşmede, “Ben Osman’ı oynayabilir miyim?” dediğini, ancak Katıksız’ın kabul etmediğini söyledi. 

Dizide “Kerem” karakterine hayat veren Kubilay Aka, dizinin yurtdışında nasıl karşılanacağını merak ettiğini söyledi. 

Bugünkü gençlik ile 90’lar gençliğinin çok farklı olmadığını belirten senarist Meriç Acemi, “Dilin, tavrın ve duyguların çok fazla değiştiğini düşünmüyorum. O yüzden 90’ları yazarken ‘Başka bir duyguda, başka bir tonda kalayım’ gibi hissetmedim. Daha önce yazdığım diziler gibi takıldım” ifadelerini kullandı.

Aşk 101, Netflix’in üçüncü orijinal Türk dizisi oldu

Aşk 101 dizisi, Neflix’in yapımını üstlendiği üçüncü Türk dizisi oldu. 

Netflix’in yapımını üstlendiği ilk Türk dizisi Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Burçin Terzioğlu’nun rol aldığı “Hakan: Muhafız” adlı dizi oldu. 2018’de yayınlanmaya başlayan dizinin ikinci sezonu 2019’da, üçüncü sezonu da 2020’de yayınlanmıştı. Dizinin dördüncü sezon çekimlerinin tamamlandığı belirtiliyor.

Netflix’in ikinci orijinal Türk dizisi Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger ve Melisa Şensolsun’un oynadığı “Atiye” adlı dizi oldu. Şengül Boybaş’ın “Dünyanın Uyanışı” adlı eserinden uyarlanan dizinin ilk sezonu 2019’da yayınlandı.

 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın