Azmi Ekinci kimdir?

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’den (AK Parti) Esenyurt Belediye Başkan adayı olan Azmi Ekinci kimdir? Nerelidir? Bugüne kadar hangi görevlerde bulundu? İşte Azmi Ekinci’nin hakkında detaylı bilgiler.

1968 yılında Malatya’da dünyaya gelen Azmi Ekinci, yükseköğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.

AK Parti’den Ümraniye Belediyesi Meclis Üyesi adayı olarak siyasete atıldı. Daha sonra AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2008 yılında AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanlığı görevine getirildi. 2014 yılında bu görevini bıraktı.

Kendine ait bir şirketi olan ve ticaretle uğraşan Ekinci, Malatyalı İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde de bulunmuştur.

1 Kasım 2015 Genel Seçimleri’nde AK Parti İstanbul Milletvekili seçilerek Meclis’e girdi. TBMM’de Dışişleri Komisyonu ile Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi olarak görev yaptı.

Ekinci, son olarak AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den Esenyurt Belediye Başkan adayı oldu.

2014 yerel seçimlerinde Esenyurt’ta ne oldu?

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti’nin adayı olan Ali Murat Alatepe, yüzde 47’lik oy oranıyla Esenyurt Belediye Başkanı seçildi.

Seçim sonuçlarına göre, ikinci sırada yüzde 34.6’lık oy oranıyla CHP yer alırken, üçüncü sırada yüzde yüzde 10.1’lik oy oranıyla HDP yer aldı. Dördüncü sırada yer alan MHP’nin oy oranı ise yüzde 5.9 oldu.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın