ali babacan

Babacan’a ‘Bilderberg’ sorusu: Tayyip bey gönderdi, gittim

Yeni parti kuracağı konuşulan eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, cuma namazını Ankara’da bulunan Hacı Ahmet Ulusoy Cami’nde kıldı. 

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, Babacan, cuma namazı çıkışında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. 

Cami avlusunda vatandaşların fotoğraf çektirme tekliflerini geri çevirmeyen Babacan’a yaşlı bir vatandaş “Siz hiç belgerberg toplantısına katıldınız mı?” şeklinde bir soru yöneltti. Bu sırada bir başka vatandaş ise “Bilderberg demek istiyor” diyerek soruyu düzeltti. 

Babacan, vatandaşın sorduğu soruya gülümseyerek “Evet katıldım, Tayyip bey gönderdi, gittim” diye yanıt verdi. 

Babacan’ın cevabı üzerine aynı vatandaş bu kez “Ne olduğunu biliyor muydun?” şeklinde bir soru yöneltince Babacan, “Toplantıya gidince öğrendim” yanıtını verdi. 

Bu sırada bir başka vatandaş araya girerek “Sigara olmuş 18 lira sen hala Bilderberg” diyorsun diye yaşlı vatandaşa çıkıştı.

“Aklen ve kalben ayrışma yaşadım” diyerek istifa etmişti 

Babacan, 8 Temmuz günü yaptığı yazılı açıklama ile kurucusu üye olduğu AK Parti’den istifa ettiğini duyurmuştu. Yazılı açıklamada “Aklen ve kalben ayrışma yaşadım” ifadelerine yer vermişti. 

İstifa açıklamasının ardından bir ay sonra yaptığı açıklamada ise yeni parti için çalışmalara başladıklarını duyurmuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dava terk edilmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Babacan’ın yeni parti girişimi konusunda yaptığı açıklamada “Dava terk edilmez” ifadelerini kullanmıştı. 

4 soruda Ali Babacan’ın partisi hakkında merak edilenler

Babacan’dan yeni parti açıklaması: Çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız

Babacan AK Parti’den istifa etti: Aklen ve kalben ayrışma yaşadım


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın