Ana sayfa Gündem Babacan’dan yeni parti açıklaması: Çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız

Babacan’dan yeni parti açıklaması: Çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız

PAYLAŞ
ali babacan
Fotoğraf: Youtube

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yeni parti çalışmalarına resmen başladıklarını duyurdu. 

Uzun bir süredir yeni parti kuracağı konuşulan Babacan, yazılı bir açıklama yayınladı. 

8 Temmuz tarihinde yaptığı ilk yazılı açıklamasını da hatırlatan Babacan, “Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunları aşmak için son derece önemli olduğunu düşündüğümüz bu çalışmaları arkadaşlarımızla beraber başlatmış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı. 

En önemli çalışma ilkelerinden birinin ‘katılımcılık’ olduğunun altını çizen Babacan, “Geçen ay yaptığım açıklamadan sonra çok sayıda vatandaşımız bu sürece katkı vermek için iradesini beyan etti, heyecan ve birikimleri ile çalışmalarımıza şimdiden değer katmaya başladı. Arzu ettiğimiz temsil gücü yüksek ve geniş kadroyu kısa bir zamanda oluşturmayı hedeflemekteyiz” dedi. 

‘MUTLU VE BARIŞ İÇİNDE YAŞAYAN BİR TOPLUM İSTİYORUZ’

Başlattıkları çalışmanın sadece Türkiye’de değil çok daha geniş bir coğrafyada ilgiyle takip edildiğini vurgulayan Babacan, “Biz toplumumuzun hür, müreffeh, mutlu ve barış içinde yaşan bir toplum olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

‘DİYALOĞU ESAS ALMAK ZORUNDAYIZ’

Babacan, “Çoğulcu demokrasi ilkemizin gereği olarak bu süreç toplumumuzun her kesiminden gelecek önerilere açık olacaktır. Diyaloğu esas almak ve hep birlikte çalışmak zorundayız” dedi.

Babacan, 8 Temmuz günü yaptığı yazılı açıklamada, kurucu üyesi olduğu AK Parti’den istifa ettiğini duyurmuştu. Babacan, yazılı açıklamada “Aklen ve kalben ayrışma yaşadım” ifadelerine yer vermişti. 

Geçtiğimiz ay AK Parti Kurucular Kurulu listesinde yapılan güncelleme ile birlikte Babacan’ın ismi listeden kaldırılmıştı. 

4 soruda Ali Babacan’ın partisi hakkında merak edilenler

İlk anket açıklandı: Babacan’ın yeni kuracağı parti ne kadar oy alıyor?

Babacan AK Parti’den istifa etti: Aklen ve kalben ayrışma yaşadım

Kulis: Mehmet Şimşek, Babacan’ın partisinin iki numarası olacak

İddia: MHP eski Grup Başkanvekili Babacan’ın partisine katılacak

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here