Ana sayfa Gündem Bahçeli: Teröristbaşı, HDP’nin istismarına müdahale etmek istedi

Bahçeli: Teröristbaşı, HDP’nin istismarına müdahale etmek istedi

PAYLAŞ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli (Fotoğraf: Youtube)

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın mektubunun, ‘HDP’nin vahim sapmasına itirazın ve rahatsızlığın bir sonucu olduğunu’ savundu. 

Teröristbaşı Abdullah Öcalan, dün gönderdiği mektupta 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde HDP’nin ‘tarafsız kalması’ çağrısında bulunmuştu. 

Mektubun ardından HDP’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “31 Mart’ta oylarımızı koruyarak demokrasiye kazandırmıştık, şimdi yine demokrasi ve halk iradesinin kazanması için sandık başına gidecek, oylarımızı demokrasi, barış ve eşitlikten yana kullanacağız” ifadeleri kullanılmıştı. 

Bahçeli, teröristbaşının, ‘HDP’nin istismarına müdahale etmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yaptığını’ savundu. 

Bahçeli: HDP ve Kandil, CHP’nin yanında

23 Haziran seçimleri nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın Cumhur İttifakı’nın istikrarlı, inançlı ve iddialı varlığının süreceğini belirten Bahçeli, “HDP ve Kandil, CHP’nin yanında hizalanmıştır” dedi. 

Geçtiğimiz Mayıs ayında ise teröristbaşı Abdullah Öcalan için uzun bir süredir uygulanan görüş yasağı kaldırılmış ve avukatlarıyla görüşmesi sağlanmıştı.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here