Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na: Tek bir tarafsız cumhurbaşkanı göstersin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Türk milletinin öncelikli hedefinin milli bekasını korumak olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Halen 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün habis sonuçlarıyla meşgulüz. Devlet ve toplum hayatında açtıkları dipsiz kuyuları kapatmanın mücadelesindeyiz” ifadelerini kullandı. 

‘Hükümet sisteminin değişmesi, milli birlik ve beraberliğin sağlanması gerekiyordu’

15 Temmuz darbe girişiminde yaşananların herkese ihmal edilmez görev ve sorumluluklar yüklediğini belirten Bahçeli, “Bu nedenle hükümet sisteminin değişmesi, milli birlik ve beraberliğin sağlanması gerekiyordu. Kutuplaşma en aza çekilmeliydi” dedi. 

‘Türkiye Cumhuriyeti de üçüncü evresine eklemlenmiştir’

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş için yapılan referandumda halkın yüzde 51.41’inin evet dediğini hatırlatan Bahçeli, “Tarihimize ve kültürümüze en uygun hükümet modeline intikal sağlanmış, Türkiye Cumhuriyeti de üçüncü evresine eklemlenmiştir” diye konuştu. 

Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni, “Geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’sinin terennümü, tecellisi ve teminatıdır” sözleriyle savundu. 

Yeni sisteme alışma evresinin son derece uyumlu geçtiğini belirten Bahçeli, yeni sistemde hükümet krizleri olmadığını ifade etti. 

Cumhur İttifakı’nın yalnızca seçim ittifakı olmadığının altını çizen Bahçeli, “Türkiye’ye karşı iç ve dış kaynaklı düşmanca muamele ve müdahaleler karşısında milli ve ahlaki bir duruş, duyuş ve tarihi direniş ruhudur” ifadelerini kullandı. Öte yandan Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın 2023 hedeflerine kilitlendiğini vurguladı.  

‘Eğer biliyorsa bize tek bir tarafsız cumhurbaşkanı göstersin’

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından sıkça dile getirilen ‘tarafsız cumhurbaşkanı’ söylemini hatırlatarak, “Eğer biliyorsa bize tek bir tarafsız cumhurbaşkanı göstersin” diye konuştu. 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 9 Temmuz 2018’de tescillendiğini söyleyen Bahçeli, “Kılıçdaroğlu’nun kıvranması çarpık bir siyaset hastalığıdır” dedi. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın