Bahçeli’den ‘Libya’ çıkışı: Gerektiği taktirde asker gönderme seçeneği gündeme alınmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün yaptığı yazılı açıklamada, “Gerektiği taktirde Libya’ya asker gönderme seçeneği gündeme alınmalı” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, gündemdeki konulara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Son günlerde gündeme gelen Libya’ya asker gönderilmesi konusuna değinen Bahçeli, “Libya’da Hafter isimli teröristin arkasında durup Türkiye’yi Doğu Akdeniz’de sıkıştırmaya çalışanlar iyi niyetli değillerdir. Ülkemiz kuşatılmak istenmektedir. Bu kapsamda gerektiği taktirde Libya’ya asker gönderme seçeneği mutlaka gündeme alınmalı ve gereği cesaretle yapılmalıdır” ifadelerini kullandı. 

Türkiye’nin beka mücadelesinin içinde olduğunu söyleyen Bahçeli, “Bu beka mücadelesinin şeref payesi Cumhur İttifakı’nın nezdinde büyük Türk milletindedir” dedi. 

Las Tesis eylemlerine de değinen Bahçeli, “Kadına yönelik şiddetin dansla duracağını düşünenlerin hali acul ve acıklıdır” ifadelerini kullandı. 

‘YENİ PARTİ ARAYIŞLARI TÜRKİYE ÜZERİNDE KOMPLO MUCİTLERİNİN UCUZ SİPARİŞİDİR’

Geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu ve yakın bir zamanda parti kurması beklenen Ali Babacan’ı eleştiren Bahçeli, “Yeni parti arayışları siyasi ve toplumsal bir ihtiyaçtan ziyade Türkiye üzerinde komplo ve kurgu mucitlerinin ucuz siparişidir” dedi. 

‘KİRALIK MİLLETVEKİLİ SEZONU TEKRAR AÇILMIŞTIR’

Bahçeli, “Geçmişte benzerlerine şahit olunan kiralık milletvekili sezonu tekrar açılmıştır. Bu durum partisi ve fikriyatı ne olursa olsun değerli milletvekili arkadaşlarımıza hakaret ve hürmetsizliktir. Milletvekillerinin siyasi zorunluluktan dolayı parti değiştirmeleri başka bir şey, belirli bir maksada matuf ve süreli olarak farklı partilere görevlendirilip gönderilmeleri başka bir şeydir” ifadelerini kullandı.

AKŞENER, ‘YENİ PARTİLER 20 MİLLETVEKİLİ İSTERLERSE VERİRİM’ DEMİŞTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TV100 kanalında katıldığı canlı yayında, yeni partilerden birinin 20 milletvekili istemesi halinde verebileceğini söylemişti.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın