Semih Yalçın, Bahçeli’nin 2011’deki ‘tek başına iktidar’ açıklamasını paylaştı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin 2011 yılındaki bazı açıklamalarını paylaştı. Açıklamada yer alan “Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur” ifadesi öne çıktı ve sosyal medyanın gündemine oturdu. Yalçın, ilerleyen saatlerde yeni bir açıklama yaparak, “Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır” mesajını paylaştı. 

Yalçın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin 2011 yılına ait olan “Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır” açıklamasını aktardı.

Fotoğraf: @E_SemihYalcin

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle;

1- Lider Devlet Bahçeli: “…Başkaları için hiç olmayan mesafeler ‘Üç Hilal’ için hep vardı ve sarp yollar, keskin dönemeçler, imkânsız geçitler hep karşımıza çıkarıldı. Sürekli yokuşlarda susadık, dar patikalarla sınandık, ateş çemberiyle imtihana çekildik.

2- Lider Devlet Bahçeli: Milliyetçiliğin yaşaması, Ülkücülüğün var olması, Türk milletinin ebediliği için hep bedel ödememiz gerekti, çileyi ve mahrumiyeti alt etmemiz icap etti. Kurşunla pes ettireceklerini sandılar, başaramadılar.

3- Lider Devlet Bahçeli: Ölümle tüketeceklerini hesap ettiler, güçleri yetersiz kaldı. Yağlı urganlarla sindireceklerini umdular, nefesleri yetmedi. Oyunlarla yolumuzdan çevirmeyi denediler, sonuç alamadılar. Tehditlerle doğru bildiklerimizden ödün istediler, vermedik.

4- Lider Devlet Bahçeli: Ne var ki bizi yok etmeye çalışanlar, üzerimize kinlerini kusanlar, Ülkücüyü hakir görenler her dönemde mağlubiyetin sillesiyle soluksuz kalmışlardır.

5- Lider Devlet Bahçeli: Bizlere yenilgi yaşatmak için ahlaksızca saldıranlar, nefretleriyle kardıkları çamuru bağrımıza sıçratmaya çabalayanlar başlarını Üç Hilal’in kudretine durmadan çarpmışlardır. Hedef olduk, ama yılmadık. İftiralara uğradık, ama yıkılmadık.

6- Suçlandık, mağdur olduk, ama mağrurluğumuzu hiç bozmadık. Dava arkadaşlarıma katil, faşist, mafya bozuntusu,kovboy, kafatasçı, şerefsiz diyen; ve sahte gözyaşı döken zihniyetlerin ömrü hayatında beddualar peşlerini hiç bırakmayacaktır.

7- Lider Devlet Bahçeli: Bir asrı aşan Türk milliyetçiliği fikriyatının siyasal temsilcisi olan partimiz elbette Türk milletinin desteğiyle, ilgisiyle ve yardımıyla bu zamana kadar güçlenerek gelmiştir.

8- Lider Devlet Bahçeli: Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmediğini en iyi bilen ve yaşayan sizlersiniz. Gündüz kandilini hazırlamayanın, gece karanlığına mahkûm olacağının da farkındasınız.

9- Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır.

10- Asla pes etmeyeceğiz, düşmeyeceğiz, atalet göstermeyeceğiz. Yenileceğinden korkanların,mağlubiyetten başka şansları olmadığını unutmayacağız. Felaketlere dayanacağız, üstesinden geleceğiz, dedikoduyu bertaraf edeceğiz ve hıyanetin tüm taraflarına başarısızlığı tattıracağız.

BAHÇELİ’NİN BASIN DANIŞMANINDAN PAYLAŞIM 

Semih Yalçın’nın paylaşımının ardından MHP Genel Başkanı Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek’ten bir paylaşım geldi. Çiçek, sosyal medya hesabından, MHP lideri Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birlikte olduğu bir fotoğrafı paylaştı.

YALÇIN: CUMHUR İTTİFAKI DİMDİK AYAKTADIR

İlerleyen saatlerde sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yapan Yalçın, “Hiç kimsenin endişesi olmasın Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır. Türkiye’nin geleceğinin mimarı olacaktır” ifadelerini kullandı. 


Yayımlandı

kategorisi

, ,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın