Ana sayfa Eğitim Bakan Selçuk açıkladı: LGS başvuruları otomatik yapılacak

Bakan Selçuk açıkladı: LGS başvuruları otomatik yapılacak

PAYLAŞ
sınav
Fotoğraf: Pixabay

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Liseye Geçiş Sınavı (LGS) başvurularının otomatik olarak yapılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS başvuruları hakkında önemli bir açıklamada bulundu. Bakan Selçuk, 7 Haziran 2020 tarihinde yapılacak LGS için başvuruların otomatik olarak yapılacağını duyurdu. Böylece her öğrenci sınava başvurmuş gibi işlem yapılacak. 

Türkiye’de ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası sınavın ertelenebileceği konuşulmuştu. Bu konu hakkında katıldığı bir televizyon programında konuşan Bakan Selçuk, sınavın ertelenmesinin söz konusu olmadığını ve zamanında yapılacağını söylemişti.

SINAV KILAVUZU 3 NİSAN’DA YAYIMLANACAK

Bakan Selçuk, LGS kılavuzunun geçen yıl olduğu 3 Nisan’da yayımlanacağını söyledi. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) sınav takviminde LGS’nin 7 Haziran 2020 tarihinde yapılacağı belirtilirken, koronavirüs salgını nedeniyle sınav tarihinin değişebileceği de bildirildi. 

LGS KONULARI NELER OLACAK?

Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada, LGS’de 8. sınıfın ikinci dönemindeki konuların dahil olmayacağı belirtildi. Sadece birinci dönem konuları sınava dahil edildi. 

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde LGS’ye yönelik Mart ayı örnek soruları yayımlandı. Örnek soruları görmek için tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here