Bakanlık duyurdu: Salda Gölü’nden 24 saat canlı yayın başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Burdur’da bulunan Salda Gölü’nden 24 saat canlı yayın yapılmaya başlandığı duyuruldu. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ülkemizin cennet köşelerinden Salda Gölü’nün korunması, koruma çalışmalarımızın da vatandaşlarımızca anbean takip edilebilmesi için bölgeye kurduğumuz kamera sistemiyle 24 saat canlı yayın yapıyoruz.”

Açıklamada, Salda Gölü’nün 24 saat canlı olarak izlenebileceği internet sitesi de paylaşıldı. Siteye ulaşmak için tıklayın.

13 Nisan günü Burdur’un Yeşilova ilçesindeki gözde turizm merkezi Salda Gölü’ne iş makineleriyle girilmesi büyük bir tepkiye yol açmıştı. 

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, sosyal medya hesabından bölgedeki iş makinelerini gösteren bir video yayınlamış ve “Corona salgınını gerekçe göstererek ziyarete kapatılan, doğallığına dokunmayacağız dedikleri Salda Gölü’nde iş makinaları ile katletmeye başladılar” mesajını paylaşmıştı. 

Salda Gölü’ndeki görüntülerin kabul edilemeyeceğini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Yüklenici firmaya, projede yer almayan bir uygulama yaptığı için gerekli cezalar verilmiştir. Ayrıca, müşavir firma ve sorumlu personeller ile ilgili soruşturma başlatılmıştır” demişti. 

Başka bir alan taşınan kumlar, 22 Nisan günü tekrar Salda Gölü’ne götürülmeye başlanmıştı. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın