Ana sayfa Gündem Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne Rıdvan Duran getirildi

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne Rıdvan Duran getirildi

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanlığı kararıyla Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne Rıdvan Duran getirildi. 

Bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karacan görevden alındı ve yerine Rıdvan Duran atandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, şahsi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Basın İlan Kurumu genel müdürlüğü görevine getirilen sayın Rıdvan Duran’ı tebrik ediyor, basın meslek ilkelerini şiar edineceğine, adil, kararlı ve etkin bir yönetim çizgisi içinde çalışmalarını sürdüreceğine yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

RIDVAN DURAN KİMDİR?

1972 yılında Sakarya’da dünyaya gelen Rıdvan Duran, lise öğrenimini Sakarya İmam Hatip Lisesi, yükseköğrenimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı. 

Sakarya Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan Duran, Adapazarı Belediyesi’nde çalıştı. 2004 ile 2008 yılları arasında Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı. 

Daha sonra ise Sakarya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Anadolu Ajansı (AA) İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here