Ana sayfa Biyografi Bekir Pakdemirli kimdir?

Bekir Pakdemirli kimdir?

1973 yılında İzmir’de dünyaya gelen Bekir Pakdemirli, 21. Dönemde Manisa Milletvekili seçilen Ekrem Pakdemirli’nin oğludur.

Yükseköğrenimini Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi‘nde tamamladı. Başkent Üniversitesi‘nde İşletme alanında yüksek lisans yaptı. Celal Bayar Üniversitesi‘nde İktisat alanında doktora yaptı.

Eğitim hayatını tamamladıktan sonra çalışma hayatına atılan Bekir Pakdemirli, çeşitli şirketlerde yöneticilik yaptı. Öte yandan bazı şirketlerin kuruluşunda da yer aldı.

Albaraka Türk Katılım Bankası, BİM ve Turkcell‘de yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Dondurulmuş patates üretimi yapan McCain Foods şirketinde yöneticilik ve danışmanlık görevlerinde bulundu.

Anadolu Otizm Vakfı Mütevelli Üyeliği, Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği Üyeliği ve Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği bulunmaktadır.

Bir dönem Ege TV’de “Ege Finans” adlı programda yorumcu olarak yer aldı.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmesiyle birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 9 Temmuz 2018 günü açıkladığı yeni kabinede Tarım ve Orman Bakanlığı‘na getirildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı ilginç açıklamalarla dikkat çekiyor. 13 Kasım 2018’de yaptığı bir açıklamada et yerine tavuk, balık ve hindi tüketilmesini öneren Pakdemirli, “sonradan ihalesi yapılarak et satışı yapılması” iddiasını soran Fox TV muhabirine “Sizin yaptığınız gazetecilik değil, maskaralık” diyerek tepki göstermişti.

Pakdemirli, sebze ve meyve fiyatlarındaki yükseliş konusunda, vatandaşın mevsimine göre tüketim yapması halinde fiyatların düşeceğini ifade etmişti. Ayrıca vatandaşın daha ucuz marketten alışveriş yapması gerektiğini de sözlerine eklemişti.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here