Beklenen oldu: Şenol Güneş A Milli Takım teknik direktörü!

Beşiktaş ile sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Şenol Güneş, yıllar sonra tekrardan A Milli Takım teknik direktörü oldu. 

Halen Beşiktaş ile sözleşmesi bulunan tecrübeli çalıştırıcının, A Milli Takım’ın Mart ayında oynayacağı 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme maçlarında takımın başında olması bekleniyor.

NTV muhabiri Övünç Özdem, NTV canlı yayınında anlaşmaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte Övünç Özdem’in açıklamaları:

“15 yıl aradan sonra Şenol Güneş tekrardan A Milli Takım’ın başında. Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, bir süredir A Milli Takım’la ilgili görüşmeleri gerçekleştirmişti. Yaklaşık 1,5 yıl önce de gündeme gelen konu artık netleşti.

Öncelik Mart ayındaki A Milli Takım’ın 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarında Şenol Güneş’in A Milli Takım’ın başında olması. Beşiktaş teknik direktörlüğü ile A Milli Takım teknik direktörlüğünü yaklaşık 2,5 ay birlikte götürebilir. Bu, konuşulan bir konu ve büyük ihtimal böyle gerçekleşecek. Sezon sonunda Beşiktaş teknik direktörlüğünü tamamen bırakacak ve A Milli Takım’ın başına geçecek.

Mircea Lucescu’nun sözleşmesi Haziran’da bitiyordu, ancak Haziran ayı beklenmeden sözleşmesi sonlandırılacak.

Şenol Güneş 66 yaşında ve 2000 ile 2004 yılları arasında A Milli Takım teknik direktörlüğü sırasında, Milli Takım dünya üçüncüsü olmuştu. Bu, Şenol Güneş’in kariyerinde en önemli başarı olarak halen konuşan bir konu. Şimdi ise hedef, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 Dünya Kupası olacak.

Şenol Güneş, Beşiktaş teknik direktörlüğünden sonra herhangi bir kulüp teknik direktörlüğü yapmayacağını ve eğer olursa Milli Takım’da görev alacağını ifade etmişti.”


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın