Benzin fiyatı İstanbul, Ankara ve İzmir’de ne kadar oldu?

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 37 kuruş, motorine ise 41 kuruş zam geldi. Peki, zam sonrası İstanbul, Ankara ve İzmir’de benzin fiyatı ne kadar oldu? İşte detaylar…

Benzin fiyatı

Benzine yapılan 37 kuruş zammın 14 kuruşu pompa fiyatlarına yansıyacakken, motorine gelen 41 kuruşluk zammın tamamı pompa satış fiyatlarına yansıyacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) resmi Twitter hesabından yapılan açıklama şöyle:

“Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 16/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 41 Benzinde 14 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

“Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 16/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 23 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.”

Zam sonrası benzin fiyatı İstanbul, Ankara ve İzmir’de şöyle oldu:

Benzin (litre)

  • İstanbul – 7,92 lira
  • Ankara – 7,89 lira
  • İzmir – 7,90 lira

Motorin (litre)

  • İstanbul – 7,93 lira
  • Ankara – 7,99 lira
  • İzmir – 8,01 lira

Gece yarısından itibaren devreye girecek zam öncesi benzin istasyonlarında kuyruklar oluştu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir, benzin istasyonundan çektiği bir videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın