Ana sayfa Gündem Bilim Kurulu üyesi: 65 yaş üstüne mesai saatlerinde serbestlik getirilecektir

Bilim Kurulu üyesi: 65 yaş üstüne mesai saatlerinde serbestlik getirilecektir

PAYLAŞ

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Füsun Eyüboğlu, “65 yaş üstüne mesai saatlerinde serbestlik getirilecektir” dedi.

Eyüboğlu, Halk TV’de ‘Haber Masası’ programında koronavirüs sürecini değerlendirdi. 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasına ilişkin soruyu Eyüboğlu, şöyle yanıtladı: “Bir kişinin sürekli eve kapanıp kalması Kovid-19’dan beli korur ama başka hastalıklar durmuyor. O hastalıklar da devam ediyor. Onların da sosyal yaşamın içinde olmaları, günlük aktivitelerini yapabilmeleri, hem bilişsel hem de fiziksel olarak etkinliklerini sürdürmeleri, onların sağlıklı olabilmeleri için temel bir unsur. Sanıyorum mesai saatlerinde hareket serbestliği getirilecektir.”

“Salgınla mücadele devam ediyor”

Normalleşme sürecini değerlendiren Eyüboğlu, salgının henüz bitmediği uyarısında bulundu ve şöyle devam etti: “Salgınla mücadelemiz de sürüyor. Sadece artık evlere kapanarak normal yaşantımızı sürdüremeyeceğimiz için ve sayılarımız 4 binlerden binin altına indiği için yavaş yavaş kademeli bir normalleşme uygun olabilir diye düşünülmüştü” dedi.

Haziran ayında hafta sonu için uygulanan sınırlamaların devam edebileceğini belirten Eyüboğlu, “Önümüzdeki hafta sonlarında büyük sınavlar var. Dolayısıyla bunlar büyük şehirlerde toplum içinde hareketliliğe sebep olacak. Bunun dışında işi olmayan insanların da çok fazla gerekmedikçe evden dışarı çıkmamaları önemli bir katkı sağlayacaktır. Herkesin kendisini denetlemesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here