Bülent Arınç’a yeni görev: Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski Başkanı Bülent Arınç, 4 yıllık aranın ardından yeniden siyasete dönüyor. 

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) kurucularından olan Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak görev yapacağını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu, 15 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kurulmuş, ancak üyeleri henüz netleşmemişti.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, Arınç, Manisa’da aile dostları ile bir araya geldiği iftar yemeğinde siyasete döneceğini açıkladı.

Arınç, önemli olanın konuşulacak yerde konuşmak, susulacak yerde susmak olduğunu belirtti.

Arınç, geçtiğimiz günlerde AK Parti Manisa İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar programına da katılmış ve bir konuşma yapmıştı.

MELİH GÖKÇEK İLE TARTIŞMASI

Bülent Arınç, 2015 yılında dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile girdiği tartışma ile gündeme gelmişti.

Arınç, Gökçek için “Ankara’yı parsel parsel sattı.” ifadelerini kullanmıştı. Öte yandan 7 Haziran’da yapılacak seçimlerden önce yeni bir tartışma konusu yaratmak istemediğini belirten Arınç, 8 Haziran’da konuşacağını açıklamıştı.

OĞLU AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ SEÇİLMİŞTİ

Arınç, AK Parti tüzüğünde yer alan 3 dönem kuralı sebebiyle 2015 yılındaki seçimlerde aday olmadı. 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde oğlu Mücahit Arınç, AK Parti’den İstanbul Milletvekili seçildi.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın