çağlar ertuğrul

Çağlar Ertuğrul kimdir? Hayatı ve biyografisi

Çağlar Ertuğrul, 5 Kasım 1987 tarihinde İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya geldi. 

Lise öğrenimini Bornova Anadolu Lisesi’nde, yükseköğrenimini ise Koç Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 

Üniversitede öğrenim gördüğü sırada tiyatroya ilgi duyan Çağlar Ertuğrul, okulun tiyatro topluluğuna katıldı. Bu dönemde oyunculuk üzerine dersler de aldı. 

Üniversiteden mezun olduktan sonra bir sene boyunca “Leş” adlı tiyatro oyununda rol aldı. Öte yandan birkaç reklam filminde rol aldı. 

Çağlar Ertuğrul’un hayatındaki en önemli dönüm noktası yönetmen Alper Çağlar ile tanışması oldu. 

Alper Çağlar’ın yönetmenliğini yaptığı, 2012 yılında vizyona giren “Dağ” filimde rol aldı. 

Bu dönemde Mahsun Kırmızıgül’den dizi teklifi aldı. Kırmızıgül, yönetmenliğini yaptığı “Benim İçin Üzülme” dizisinde “Sinan” karakteri için onu düşünmüştü. 

2015 yılında “Medcezir” dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı. Dizide “İnanç Pars” karakterine hayat verdi. 

2014 yılında vizyona giren, yönetmenliğini ve senaristliğini Burak Aksak’ın yaptığı “Bana Masal Anlatma” filminde rol aldı.

Aynı yıl ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve Kenan Çoban, Hakan Boyav, Ali Sürmeli gibi oyuncuların yer aldığı “Beyaz Karanfil” dizisinde “Başar” karakterini canlandırdı. 

2014 yılında Kanal D’de yayınlanan “Boynu Bükükler” dizisinde yer aldı. Dizi, 7. bölümünde final yaptı. 

Aynı yıl Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah ve Birkan Sokullu gibi oyuncuların yer aldığı “Kurt Seyit ve Şura” dizisinde rol aldı. Dizide, “Yusuf” karakterine hayat verdi.

2016 yılında vizyona giren “Dağ 2” ve “Biz Size Döneriz”  filmlerinde rol aldı.

Ertesi yıl Star TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Fazilet Hanım ve Kızları” dizisinde Afra Saraçoğlu, Nazan Kesal, Alp Navruz, Mahir Günşiray ve Deniz Baysal ile birlikte başrolleri paylaştı. 

2018 yılında vizyona giren, yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı “Ailecek Şaşkınız” filminde “Doktor Onay” karakterini canlandırdı.

Aynı yıl vizyona giren “Yanımda Kal” filminde Meriç Aral ile birlikte başrolleri paylaştı.

2019 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Afili Aşk” dizisinde “Kerem Yiğiter” karakterine hayat verdi. Dizide Burcu Özberk, Yılmaz Kunt, Taner Rumeli ve Altan Erkekli gibi oyuncularda yer aldı. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın