Ömer Çelik

Çelik’ten Kaz Dağları açıklaması: Hükümetimiz gerekli hassasiyete sahiptir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kaz Dağları’nda altın arama çalışmaları sırasında yaratılan tahribat hakkında “Hükümetimiz gerekli hassasiyete sahiptir” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısının ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Son günlerde kamuoyunda konuşulan Kaz Dağları konusuna değinen Çelik, bahsedilen alanın Kaz Dağları’nda olduğu bilgisini yalanladı. 

Bahsedilen alan ile Kaz Dağları arasında 40 kilometre mesafe olduğunu belirten Çelik, “Bölgede kesilen ağaçların miktarı kadar fidan başla yerlere dikilmiştir” ifadelerini kullandı.

Çelik, söz konusu firmanın sözleşme gereği işlemler bittikten sonra buranın ağaçlandırılmasını gerçekleştireceğini söyledi.

Söz konusu alanın 2001 yılında verildiğini belirten Çelik, “Bizden önce kaldırılan bir SİT izni söz konusu. Sadece bu yıl Çanakkale’de 2,5 milyon fidan dikilmiştir. Siyanür iddialarının ise doğru olmadığını uzmanlar söylüyor” diye konuştu.

ABD’DEKİ SALDIRILAR

ABD’nin Teksas eyaletinde meydana gelen saldırılar hakkında değerlendirmede bulunan Çelik, “Teksas saldırganı ile Yeni Zelanda’daki saldırganın ideolojisi arasında güçlü bir bağ çıkmasına dikkat edilmelidir” ifadelerini kullandı. 

FIRAT’IN DOĞUSUNA OPERASYON

Son günlerde sıkça dile getirilen Fırat’ın doğusuna operasyon yapılacağı iddialarına da değinen Çelik, Türkiye’nin kendi adımlarını atacak kapasiteye sahip olduğunu vurguladı ve “Güney sınırlarımızda müttefiklerimizle beraber barış koridoru kurmak istiyoruz” dedi. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın