Ana sayfa Gündem Corona virüsü aşısı için tarih verildi!

Corona virüsü aşısı için tarih verildi!

PAYLAŞ

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü için aşı ve ilaç çalışmaları sürüyor. Aşının ne zaman çıkacağı konusunda meraklı bir bekleyiş sürerken, Dünya Sağlık Örgütü’nden önemli bir açıklama geldi. BBC’ye konuşan Dünya Sağlık Örgütü Acil Durumlar Programı Genel Müdürü Mike Ryan, corona virüsü aşısının en erkan 1 yıla kadar bulunacağını söyledi. 

Dünya Sağlık Örgütü, corona virüsü aşısına ilişkin önemli bir açıklama yaptı. BBC’ye konuşan Dünya Sağlık Örgütü Acil Durumlar Programı Genel Müdürü Mike Ryan, “Corona virüsü aşısının en erken 1 yıla kadar bulunacağını konuşuyoruz, ama gelecek” ifadelerini kullandı. 

Ryan, “Şu anda odaklanmamız gereken şey virüs taşıyan hastaları tespit etmek ve onları izole etmek” dedi.  

DÜNYA GENELİNDE ÖLÜM SAYISI 13 BİNİ AŞTI 

İlk kez geçtiğimiz Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde bulunan bir canlı hayvan pazarında görülen yeni tip corona virüsü (Covid-19), hızla tüm dünyaya yayıldı ve çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Şu ana kadar corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 13 bini aştı. 

Corona virüsünden dolayı en çok can kaybının yaşandığı ülke İtalya oldu. İtalya’da hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 825 kişiye ulaştı. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here