Corona virüsüne karşı o ilaç işe yaradı!

Ebola ile mücadele için geliştirilen Remdesivir adlı antiviral ilacın, İtalya’da 79 yaşındaki bir corona virüsü hastasında uygulandığı ve başarılı sonuç alındığı açıklandı.

İlk kez Çin Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan corona virüsüne karşı aşı ve ilaç araştırmaları sürüyor.

Corona virüsü salgınında en çok can kaybının yaşandığı İtalya’da tedavi için umut verici bir gelişme yaşandı. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, 10 yıl önce Ebola hastalığına karşı geliştirilen Remdesivir adlı ilaç İtalya’da 79 yaşındaki bir hastaya uygulandı ve başarılı sonuç alındı. 

İtalya’nın Cenova şehrinde bulunan San Martino Hastanesi’nde tedavi gören hastanın ilaç tedavisine 7 Mart’ta başladığı belirtildi. 

Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) corona virüsü tedavisi gören bir hastaya da aynı ilacın uygulandığı ve başarılı sonuç alındığı bildirildi. 

Corona virüsü tedavisinde umut ışığı veren Remdesivir adlı ilaç, ilk olarak 10 yıl önce Ebola ile mücadele için geliştirilmiş ancak etkili bir sonuç vermemişti. 

İTALYA’DA CAN KAYBI ÇİN’İ GEÇTİ

İtalya’da corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 405’e ulaştı. Böylece corona virüsünün ilk kez ortaya çıktığı Çin’i geride bıraktı.  

CORONA VİRÜSÜ HABERLERİ

♦ Corona virüsü nedir? Nasıl bulaşır? Belirtileri nelerdir?

♦ Corona virüsü nasıl ortaya çıktı? İlk kez ne zaman görüldü?


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın