Ana sayfa Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Para ile maske satışı yasaktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Para ile maske satışı yasaktır

PAYLAŞ
recep tayyip erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Para ile maske satışı kesinlikle yasaktır” dedi. 

“MARKETLERDE VERİLEN MASKELER DE ÜCRETSİZ”

Maske takılmasını zorunlu hale getirdiklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Valiliklerimiz e-devlet ve PTT aracılığıyla talep eden tüm vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımına başlıyor. Para ile maske satışı kesinlikle yasaktır. Marketlerde verilen maskeler de ücretsizdir. Salgın bitine kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stokumuz vardır. Devlet olarak tüm vatandaşlarımıza ücretsiz şekilde maske ulaştırmakta kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs test sayısının günlük 20 bini geçtiğini ve önemli bir eşiğin aşıldığını belirten Erdoğan, “Teşhis ve tedavi konusunda herhangi bir sıkıntımız yoktur” dedi.

1000 ODALI HASTANE YAPILIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında Yeşilköy Atatürk Havalimanı ile Sancaktepe’deki havalanın olduğu alana 1000 odaklı tek katlı bir hastane yapılacağını söyledi.

TEKALİF-İ MİLLİYE EMİRLERİNİ OKUDU

1921 yılında Kurtuluş Savaşı’nın yürütüldüğü sırada ilan edilen Tekalif-i Milliye emirlerini okuyan Erdoğan, “Görüldüğü gibi ülkemiz bir tehdit ile karşılaştığında devlet ve millet el ele vererek tüm imkanları seferber etmektedir. Bugün de yaptığımız budur” ifadelerini kullandı.

KAMPANYADA 1 MİLYAR 500 MİLYON LİRA TOPLANDI

31 Mart günü başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na da değinen Erdoğan, kampanyada şu ana kadar toplam 1 milyar 500 milyon lira toplandığını aktardı.

İNFAZ DÜZENLEMESİ YARIN TBMM’DE GÖRÜŞÜLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, infaz düzenlemesinin yarın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanacağını söyledi.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here