Ana sayfa Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Bağdadi’nin eşi yakalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Bağdadi’nin eşi yakalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEAŞ elebaşı Ebubekir el Bağdadi’nin eşinin yakalandığını söyledi.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70. Yıl Kutlama Töreni’nde konuşan Erdoğan, “Bunu burada ilk defa açıklıyorum. Bağdadi’nin hanımını, kız kardeşini ve eniştesini Suriye’de yakaladık” ifadelerini kullandı. 

Modern dünyada tüm bireylerin özgürlük peşinde koştuğunu belirten Erdoğan, “Müslümanın en büyük özgürlüğü Allah’a boyun eğmesi ve kulluk etmesidir” dedi. 

‘Müslümandan terörist olmaz’

Batı’nın teröre yaklaşımını eleştiren Erdoğan, “Müslümandan terörist olmaz. Utanmadan ve sıkılmadan ‘İslami terör’ ifadesini kullanan Batı, önce aynaya bakması lazım. Eğer terörist arıyorsanız onlar sizde. Şu anda Batı ülkelerinin çoğunda teröristler cirit atıyor. PKK, PYD, YPG, DEAŞ, FETÖ hepsi orada. Müslüman ne sapkın bir davanın peşinden gidebilir ne de masum kanı dökebilir. Onun için kimse ‘İslami terör’ ifadesini kullanamaz. Bunları uluslararası toplantılarda Batı liderlerine anlatıyoruz, anlatmaya da devam edeceğiz. İslam’ın adını kullanarak terör faaliyeti yürütenlerin tamamının da üzerini kazıyın, altından İslam düşmanları çıkacaktır” dedi. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here