Cumhurbaşkanı Erdoğan: IMF bizden borç ister hale geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “IMF bize para verecek durumda değil, tam aksine bizden borç ister hale geldi” ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bursa İl Başkanlığı teşkilat yemeğinde konuştu. 

4 yıllık bir seçimsiz dönemin bulunduğunu belirten Erdoğan, “Ülkemizde güçlenmenin, AK Parti’de yenilenme ve birleşmenin vesilesi haline getirmek istiyoruz” dedi. 

Milletin sandıkta verdiği mesajı doğru bir şekilde okuyarak en alttan en üste üzerine düşenleri yerine getireceklerini kaydeden Erdoğan, “Kalbinde millete ve memlekete hizmet sevdası olan herkese, ne kadar aykırı olursa olsun her fikre AK Parti’nin kapıları daima açıktır. Biz pazara kadar değil mezara kadar diyerek çıktığımız bu kutlu yolda azimle kararlılıkla yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı. 

‘MHP İLE GÜÇ BİRLİĞİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Cumhur İttifakı’nın geleceği konusunda da açıklama yapan Erdoğan, ‘MHP ile güç birliği yapmaya devam edeceklerini’ söyledi. 

‘IMF BİZDEN BORÇ İSTER HALE GELDİ’

IMF’ye olan 23,5 milyar dolar borcun 2013’ün Mayıs ayında sonlandığını hatırlatan Erdoğan, “Onu sıfırlamakla kalmadık. IMF bize para verecek durumda değil, tam aksine bizden borç ister hale geldi” diye konuştu. 

‘CUMHURİYET TARİHİMİZİN REKORLARINI KIRMAK BİZE NASİP OLDU’

Erdoğan, Türkiye’nin satın alma paritesine göre dünyanın en büyük 13. ekonomisi olduğunu belirtti ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Eğitim, sağlık, ulaştırma, savunma ve ihracat gibi çok sayıda alanda cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırmak bize nasip oldu” ifadelerini kullandı. 

‘ENFLASYON GERİLEYECEK’

Ekonomideki gelişmelere de değinen Erdoğan, enflasyonun gerileyeceğini, piyasadaki canlanmanın da yeniden ivme kazanacağını söyledi. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın