fuat oktay

Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Teröre destek veren belediyelere müdahale kaçınılmazdır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınması hakkında açıklama yaptı.

Oktay, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Belediye imkanlarının eli kanlı terör örgütü lehine kullanıldığı adli ve idari soruşturmalarla tespit edilmiş ve gereken yapılmıştır. Millet iradesi asla terörün vesayetine terk edilemez. Demokrasi mücadelemiz çerçevesinde teröre destek veren belediyelere müdahale kaçınılmazdır” ifadelerini kullandı. 

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alındığı ve yerine kayyum atandığı duyuruldu.

Görevden uzaklaştırılan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı’nın yerine Hasan Basri Güzeloğlu, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün yerine Mustafa Yaman ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe’nin yerine ise Mehmet Emin Bilmez atandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ‘PKK/KCK terör örgütü ve uzantılarının bazı belediye başkanları aracılığıyla belediye imkanlarını illegal amaçların için kullandığı’ ifadelerine yer verildi. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın