Ana sayfa Gündem Davutoğlu meydan okudu: Biz ne zaman ihanet ettik?

Davutoğlu meydan okudu: Biz ne zaman ihanet ettik?

PAYLAŞ
ahmet davutoğlu
Fotoğraf: @Ahmet_Davutoglu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Biz ne zaman ihanet ettik? Söyleyin. Bu milletin davasına, vicdanına aykırı tek bir adımımız olduysa söyleyin. Meydan okuyoruz” dedi. 

Uzun bir süredir yeni parti kuracağı konuşulan ve AK Parti’nin bugün düzenlenen 18’inci kuruluş yıldönümü programına davet edilmeyen Davutoğlu, Sakarya Dostlar Platformu’nda konuştu. 

‘FETÖ taktikleriyle kimse kimseye kumpas kurmasın’

22 Nisan 2019 tarihinde yayımladığı manifestoya değinen Davutoğlu, “‘Manifestoda bir siyaset yapılacaksa siyasetin değerleri olmalı’ dedik. ‘Eğer bir siyaset yapılacaksa siyasetin ahlakı olmalı’ dedik. ‘Takiyyeden kaçınılsın, düşünce özgürlüğü çerçevesinde herkes fikirlerini açıkça ifade edebilsin’ dedik. ‘FETÖ taktikleriyle kimse kimseye kumpas kurmasın, trollerle insanların üzerine saldırılmasın’ dedik. ‘Akrabalar kayırılmasın, mülk bir grubun elinde birikmesin’ dedik” ifadelerini kullandı. 

‘Bu ülkede hain başbakan olmadı, bundan sonra da olmayacak’

Davutoğlu, yayımladığı manifestonun ardından gelen tepkilere ilişkin şöyle konuştu: “Bize ‘hain’ dediler ve söylediklerimizi ‘ihanet’le tanımladılar. Milletin teveccühüyle göreve gelmiş birine kimse hain diyemez. Selefim bütün başbakanları rahmetle anıyorum. Bu ülkede hain başbakan olmadı, bundan sonra da olmayacak. Bu hareket için koşturan bizlere dahi ‘hain’ denirse, bu partinin dışında olanlar kendilerini nasıl huzurlu hissedebilirler. Biz ne zaman ihanet ettik? Söyleyin. Bu milletin davasına, vicdanına aykırı tek bir adımımız olduysa söyleyin. Meydan okuyoruz.”

HDP’li üç belediyeye kayyum atanması

HDP’li üç belediyeye kayyum atanması hakkında da konuşan Davutoğlu, sandıktan çıkan sonuca saygı duyulması gerektiğini söyledi. Bu tavrın teröre desteği mazur göstermeyeceğini belirten Davutoğlu, “Kim teröre destek veriyorsa en şiddetli şekilde cezalandırılmalıdır” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here