Ana sayfa Gündem Deniz Eren Demir: KPSS Türkiye birincisi, mülakatla elendi!

Deniz Eren Demir: KPSS Türkiye birincisi, mülakatla elendi!

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) 88.295 puan alarak fizik öğretmenliği alanında Türkiye birincisi olma başarısını gösteren Deniz Eren Demir, yapılan mülakat sonucunda 54 puan alarak elendi. 

Deniz Eren Demir, RS FM‘de katıldığı “Bidebunudinle” programında KPSS ve mülakat sürecini anlattı. İşte Demir’in açıklamalarından satır başları:

2018’in yaz ayında KPSS’ye girdim, 14 Aralık’ta da sözlü mülakata girdim. Mülakatın sonuçları ise 15 Ocak’ta açıklandı.

Mülakat sırasında aksi bir durumla karşılaşmadım. Bizden soru çekmemiz isteniyor. Ben de bu soruları cevapladım. Sorular genel olarak pedagojik eğitimle ilgiliydi. Bir tane de genel kültür sorusu soruldu. Soru, Türkiye’nin ilk kadın tiyatro sanatçısının kim olduğuydu. Bunu da cevapladım.

Bence gayet olumlu bir atmosfer vardı. Milli Eğitim Bakanlığı, mülakatla ilgili yönetmeliği açıkladığında, aslında sizin doğru cevap verip vermediğinizi puanlamıyorlar. Kendinizi ifade etmenizi, bilime ve teknolojiye olan açıklığınızı kriter olarak baz alıyorlar.

Güvenlik soruşturmasından geçemeyecek bir durumum yok

Mülakat sonucuna itiraz ettiğinizde, sadece ‘puanınız şudur’ şeklinde bir cevap geliyor; herhangi bir açıklama yapılmıyor. Herhangi bir gerekçe sunulmuyor.

Güvenlik soruşturmasından geçemeyecek herhangi bir durumum da yok. Dolayısıyla neden böyle bir sonuçla karşılaştığımı da bilmiyorum. Bunu öğrenemiyorsunuz da.

Atama haberlerini duyduğumda çok üzülüyorum

Şu anda atama haberlerini duyduğumda çok üzülüyorum. Çünkü şu anda bende atanacaktım.

Gelecek açısından neyi umut edeceğinizi de şaşırmaya başlıyorsunuz. Özel kurumların kapatılması gibi bir durum da söz konusu. Dolayısıyla gelecek sene için işsiz kalacağım korkusu oluşmaya başlıyor. Bir süre sonra umutsuz bir hale geliyorsunuz.”

Deniz Eren Demir’in KPSS ve mülakat puanları

Muharrem İnce: Adaletiniz batsın!

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Deniz Eren Demir’in mülakat sonucunda elenmesiyle ilgili olarak Twitter hesabından açıklamada bulundu. İnce, yaptığı açıklamada, “Sınavdan önce soru çalanlarla, mülakatla emek çalanlar arasında hiçbir fark yoktur” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here