deniz zeyrek

Deniz Zeyrek kimdir?

Deniz Zeyrek, 1972 yılında Kars’ta dünyaya geldi. Lise öğrenimini Kazım Karabekir Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Yükseköğrenimini ise Gazi Üniversitesi ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi‘nde (ODTÜ) Kimya ve Biyoloji bölümlerinde tamamladı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra akademisyenlik ile gazetecilik arasında bir seçim yapmak zorunda kaldı. O, gazeteciliği seçti.

GAZETECİLİK HAYATINA EVRENSEL’DE ADIM ATTI 

Üniversitede öğrenim gördüğü sırada çeşitli dergilerde yazılar kaleme aldı. Gazetecilik hayatına Evrensel Gazetesi‘nde adım attı. 1994 yılında kültür-sanat muhabiri olarak başladığı görevini, bir süre sonra dış politika muhabiri olarak sürdürdü. Dış politika muhabirliği sırasında, Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro ile röportaj yapma fırsatı buldu.

13 Ekim 1996 tarihinde ilk sayısını çıkaran Radikal Gazetesi‘nin kuruluşunda yer aldı. Burada dış politika muhabiri olarak görev yapan Deniz Zeyrek, Kosova, Afganistan ve Kuzey Irak gibi bölgelerde bulundu.

2003 yılında Haber Müdürü, 2011 yılında ise Ankara Temsilcisi olarak görevlendirildi.

SEDAT SİMAVİ GAZETECİLİK ÖDÜLÜ’NÜ KAZANDI

2003 yılında “İşte Gizli Yönetmelik” başlıklı haberiyle Sedat Simavi Gazetecilik Ödülü‘nü kazandı.

Radikal Gazetesi’nde köşe yazıları da kaleme aldı. 2013 yılında Hürriyet Gazetesi‘ne geçti. Burada Ankara Temsilcisi olarak görev yapmaya başladı. 2015 yılında köşe yazıları da kaleme almaya başladı.

CNN Türk ekranlarında yayınlanan “Parametre” adlı programda yorumcu olarak yer aldı.

Doğan Medya Grubu’nun Demirören Grubu’na satılmasının ardından Hürriyet Gazetesi’ndeki işine son verildi. Yerine CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat getirildi.

2018’DE SÖZCÜ’DE YAZMAYA BAŞLADI

Deniz Zeyrek, 19 Kasım 2018 tarihinde Sözcü Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapmaya başladı. Halen buradaki görevini sürdürmektedir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın