Ana sayfa Biyografi Duygu Yetiş kimdir? Hayatı ve biyografisi

Duygu Yetiş kimdir? Hayatı ve biyografisi

PAYLAŞ
duygu yetiş
Duygu Yetiş (Fotoğraf: @duille)

Duygu Yetiş, 1984 yılında İstanbul‘da dünyaya gözlerini açtı. Yükseköğrenimini Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü‘nde tamamladı.

ROL ALDIĞI İLK DİZİ: TATLI HAYAT

2001 yılında “Tatlı Hayat” adlı televizyon dizisinde rol aldı. Bu, onun ilk oyunculuk deneyimiydi. Dizide, Haluk Bilginer ve Türkan Şoray gibi usta oyuncularla birlikte oynadı.

2006 yılında Emre Altuğ, Mine Tugay ve Tamer Levent gibi isimlerin de bulunduğu “Gülpare” dizisinde “Melek” karakterini canlandırdı.  Show TV ekranlarında yayınlanan dizi, kısa bir süre sonra final yaptı.

2007 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan “Annem” dizisinde “Gonca Eğilmez” karakterini canlandırdı.

2010 yılında Türkiye’nin öncü kadınlarının hayatlarının anlatıldığı “Nisvan – Tarihe Adını Yazdıran Kadınlar” adlı biyografik belgesel filminde rol aldı. Bu filmde, Türkiye’nin akademik eğitim alan ilk profesyonel fotoğraf sanatçısı Yıldız Moran’ı canlandırdı.

2011 yılında yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı “Üsküdar’a Giderken” dizisinde oynadı. Dizide; Murat Cemcir, Erdal Tosun, Ahmet Kural ve Erkan Can gibi isimler de yer aldı.

2012 yılında ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Uçurum” dizisinde “Şule” karakterini canlandırdı. Dizi, 24. bölümünde final yaptı.

2013 yılında “Galip Derviş” dizisinde rol aldı. Dizide Engin Günaydın, Algı Eke, Ezel Akay ve Barış Başar gibi isimler de yer aldı.

2015 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan “Acil Aşk Aranıyor” dizisinde Serhat Teoman ve Serenay Aktaş ile birlikte başrolleri paylaştı.

Duygu Yetiş, 2017 yılında vizyona giren ve yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı “Ayla” adlı sinema filminde “İclal” karakterini canlandırdı.

2017 yılında ATV ekranlarında yayınlanan “Seni Kimler Aldı” adlı televizyon dizisinde oynadı. Dizi, 10. bölümüyle final yaptı.

2018 yılında vizyona giren ve yönetmenliğini Hakan Algül’ün, senaristliğini ise Şahin Irmak’ın yaptığı “Düğüm Salonu” filminde rol aldı.

2019 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan ve Birkan Sokullu, Songül Öden, İrem Sak ve Olgun Toker gibi isimlerin de yer aldığı “Bir Aile Hikayesi” dizisinde “Derya” karakterini canlandırdı.

2019 yılında ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Hercai” dizisinde, Eda Elif Başlamışlı ile yolların ayrılması üzerine, “Elif Aslanbey” karakterine hayat verdi.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here