Ana sayfa Bilgi Merkezi Ebru Şahin kimdir? Hayatı ve biyografisi

Ebru Şahin kimdir? Hayatı ve biyografisi

Başarılı oyuncu Ebru Şahin, 18 Mart 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi‘nde tamamladı. Küçük yaşlardan itibaren tiyatroyla ilgilenen Şahin, aynı zamanda lisanslı olarak spor yaptı. 

Üniversitede dördüncü sınıfta öğrenim gördüğü sırada oyuncu olmaya karar verdi.[1] Bu dönemde birkaç reklam filminde rol aldı. Ayrıca bir yandan spor muhabirliği de yaptı.[2] 

2016 yılında Ali Adnan Özgür’ün yönetmenliğini yaptığı “Kan Parası” adlı bağımsız filmde rol aldı. Bu film, aynı zamanda onun ilk oyunculuk deneyimiydi. 

2017 yılında vizyona giren ve yönetmenliğini Nihat Durak’ın yaptığı “Babam” filiminde Çetin Tekindor, Cezmi Baskın ve Erkan Kolçak Köstendil gibi oyuncularla birlikte rol aldı. Aynı yıl Fox TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan, Bordo Berelilerden oluşan bir timin hikayesini konu edinen “Savaşçı” dizisinde rol aldı. Dizide, “Didem” karakterini canlandırdı. 

Özcan Deniz, İpek Bilgin, Fırat Tanış ve Aslı Enver gibi oyuncuların kadrosunda bulunduğu “İstanbullu Gelin” dizisinde “Burcu Selimer” karakterine hayat verdi. Dizi, 87. bölümüyle birlikte final yaptı. Şahin, bir röportajında buradaki oyunculuk deneyimini “Hayattaki en büyük şanslarımdan biri” olarak değerlendirdi. [2] 

ebru şahin
Fotoğraf: Instagram

2018 yılında yayınlanmaya başlayan ve 55. bölümüyle birlikte final yapan “Yasak Elma” dizisinde “Hira” karakterini canlandırdı. 

Rol aldığı dizi ve filmlerdeki başarılı oyunculuğuyla adından söz ettiren Ebru Şahin, 2019 yılında ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Hercai” dizisinde Akın Akınözü ile birlikte başrolleri paylaştı. Dizide, “Reyyan Şadoğlu” karakterini canlandırmaktadır. 

Kaynakça

[1] “Ebru Şahin’den Cosmo’ya özel röportaj!”, Cosmopolitan Türkiye (13.07.2019) 

[2] “Kozaydım, kelebek oldum”, Milliyet gazetesi, (25.06.2018)

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here