Ana sayfa Bilgi Merkezi Ebubekir Taşyürek kimdir?

Ebubekir Taşyürek kimdir?

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’nin Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek oldu. Peki, Ebubekir Taşyürek kimdir? Nerelidir? Bugüne kadar hangi görevlerde bulundu? İşte AK Parti Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek hakkında merak edilenler.

1960 yılında Erzurum‘da doğan Ebubekir Taşyürek, 1984 yılından beri İstanbul’da yaşamaktadır. Üniversiteye kadarki eğitimini Erzurum’da tamamladı.

Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimi Bölümü‘nde yüksek lisans yaptı.

1984 ile 1997 yılları arasında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalıştı. Daha sonra ise Yeminli Müşavir unvanını aldı.

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Belediye Meclis Üyesi seçildi. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevini yürüttü.

Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak çalıştı.

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde AK Parti’den Kartal Belediyesi Başkan adayı oldu.

2014 yerel seçimlerinde Kartal’da ne oldu?

2014 yılında yapılan seçimlerde, AK Parti’nin adayı olan Temurhan Yıldız, yüzde 42.8 oy oranı elde ederek ikinci sırada yer aldı.

Seçim sonuçlarına göre, birinci sırada yüzde 44.9 ile CHP yer alırken, üçüncü sırada yüzde 6 ile MHP yer aldı. Dördüncü sırada yer alan HDP’nin oy oranı ise yüzde 2.9 oldu.

24 Haziran 2018 Genel Seçimleri’nde ne oldu?

24 Haziran 2018’de gerçekleştirilen seçimlerde Cumhur İttifakı yüzde 45.97 oy oranı elde ederken, Millet İttifakı yüzde 42.55 oy oranı elde etti.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here